Gündem
Giriş Tarihi : 06-08-2020 02:30   Güncelleme : 06-08-2020 02:30

TİAK reyting sonuçlarını açıklandı

6 Ağustosta açıklanan reyting sonuçlarına göre hangi yapımların daha çok izlendiği belli oldu. İşte o reyting sıralaması.

TİAK reyting sonuçlarını açıklandı

Reyting sonuçlarına göre hangi yapımların daha çok izlenerek reyting sıralamasında yükselişe geçtiği açıklanırken, bazı dizi ve programların izlenme oranı olarak düşüşe geçtiği belli oldu.

AB ve Total’in sonuçları
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİAK) tarafından en çok izlenen dizi, film ve programlar izlenme oranlarına göre listelendikten sonra, reyting sonuçları olarak açıklanıyor. En çok izlenme oranlarına sahip olan yapımlar aynı zamanda vatandaşların taleplerini de yansıtmış olmakla beraber, televizyon için içerik üretimine yardımcı oluyor. Total'de ATV'de ekrana gelen Kimse Bilmez zirveyi oturdu. AB grubunda ise FOX Ana Haber zirvede yer aldı. Totalde birinci sırada Kimse Bilmez, ikinci sırada Yaparsın Aşkım, üçüncü sırada Fox Ana Haber yer aldı. AB Grubunda ise Fox Ana Haber zirvede yer alırken, ikinci sırada Erkenci Kuş, üçüncü sırada ise Güldür Güldür Show (Tkr) yer aldı. Ana Haberlerde FOX Ana Haber bülteni yine tüm rakiplerine fark atarak açık ara birinci oldu.

İlk 10 sıralaması
Seyircinin beğenisine sunulan ve izlenme oranlarına göre listelenen dizi, film ve programların Total ve AB Grubuna göre sıralaması ise şu şekilde:

Total İlk 10 Program
1 - Kimse Bilmez ATV
2 - Yaparsın Aşkım FOX TV
3 - FOX Ana Haber FOX TV
4 - Erkenci Kuş  STAR TV
5 - Güldür Güldür Show (Tkr) SHOW TV
6 - Yaparsın Aşkım (Özet) FOX TV
7 -  211 (Y.S) KANAL D
8 - Erkenci Kuş STAR  TV
9 - SHOW Ana Haber Bülteni SHOW TV
10 - Kimse Bilmez (Özet) ATV

AB Grubu İlk 10 Program
1 - FOX Ana Haber FOX
2 - Erkenci Kuş STAR
3 - Güldür Güldür (TKR) SHOW
4 - Yaparsın Aşkım FOX
5 -  Kimse Bilmez ATV
6 - Erkenci Kuş  STAR
7 - Aileler Yarışıyor TRT 1
8 - Yaparsın Aşkım (Özet) FOX
9 - 211 (Y.S) KANAL D
10 - Ustalar Alemi (T.S) TV8