Futbol
Giriş Tarihi : 28-02-2019 14:33   Güncelleme : 03-05-2019 16:12

TFF'de flaş karar. Demirören istifa etti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören neden istifa etti. TFF'nin başkanı kim olacak? işte ayrıntılar.

TFF'de flaş karar. Demirören istifa etti

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, görevinden istifa etti. Önümüzdeki süreçte Demirören TFF'de görev yapamayacak.

2012 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevi yürüten, bir çok kulüp taraftarının tepkisini çeken ve "Yeter.Yıldırım Demirören yeter" sloganlarına maruz kalan Yıldırım Demirören, görevinden istifa etti. Görevde olduğu sürece Türk milli takımını başarıya taşıyamayan, sırf dekoder satılması uğruna Türk futboluna Play-off sistemi getiren, kurulları ile bir türlü istikrarı sağlayamayan Yıldırım Demirören, istifa ettiğini açıkladı.

Demirören'in açıklaması
Sahibi olduğu Demirören Haber Ajansı'na açıklama yapan Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki tüm görevlerinden istifa etti. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, açıklamasında "26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından İddaa, Misli.com’un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı istifa ediyorum. Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu Milli görevi, Türkiye ve dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesiyle bu kararı almış bulunmaktayım. 7 yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başka Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm spor bakanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerine, kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, milli takım teknik direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, spor camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına vekaleten TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli'nin yürütmesi bekleniyor.