Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 30-06-2020 20:28   Güncelleme : 30-06-2020 20:28

TFF kararı. BAL oynanmayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Lig ile ilgili kararını verdi. Türkiye 2. ve 3.lig ile birlikte BAL maçları da oynanmayacak

TFF kararı. BAL oynanmayacak

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper ve TFF 1.lig maçlarının oynanmasının ardından TFF 2.Lig, TFF 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig ile ilgili nihai kararını verdi. Türkiye Futbol Federasyonu kararına göre; TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynanmamasına karar verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır. Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz" denildi.

Bölgesel Amatör Lig 5.Grup'ta mücadele veren Kayseri takımları, kalan 4 haftalık maçını oynamayacak. Lider İçel İdman Yurdu'nun 15 puan gerisinde 40 puanla 4.sırada bulunan Talasgücü Belediyespor ile 21 puanla 11. sırada bulunan Yahyalıspor, kalan 4 maçını oynamayacak.