Gündem
Giriş Tarihi : 01-07-2020 16:22

Testereli cinayetin cezası

Samsun İlkadım son dakika haberi. Testere ile parçalara bölerek poşetler içinde ayrı ayrı çöp konteynerine atan şahsın cezası belli oldu

Testereli cinayetin cezası

Samsun İlkadım ilçesinde parası için Irak uyruklu kendi vatandaşını testere ile parçalara bölerek poşetler içinde ayrı ayrı çöp konteynerine atan şahsın cezası belli oldu.

Karar..
Savcı Ahmet İlyas Tolar tarafından açılan davada bugün karar duruşması vardı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında bugün görüldü. Irak uyruklu Rabah Hasan Sallama'nın 59 yaşındaki Kareem Jabbar Salman Al Zabara’yı canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Ne olmuştu
12 Ocak 2020 Pazar günü, İlkadım Belediyesi temizlik işçileri tarafından elemanları, poşetin içinde erkek cesedi olduğunu fark ederek polise haber verdi. Kimliği belirsiz erkek cesedi çöp kamyonundan alınarak otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin kafasının ve gövdesinin poşet içinde çöp konteynerine atıldığı, belden aşağısı ve kollarının ise kayıp olduğu anlaşıldı. Şehirdeki bütün çöp konteynerlerinin içi ve çöp kamyonları ile çöp boşaltılan yerlerde arama yapıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı mahalle bekçileri Reşadiye Mahallesi Çaykara Sokak üzerinde bir çöp konteynerini kontrol ettiklerinde iki ayrı çöp poşeti içinde cesedin kolları ve kayıp bacaklarını buldu. Kolları ve bacakları da parçalara ayrılıp çöp poşeti içinde çöpe atılan şahsın ceset parçaları otopsi işlemleri için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan araştırmada söz konusu ceset parçalarının Irak uyruklu 59 yaşındaki Kareem Jabbar Salman Al Zabara olduğu ortaya çıktı.
Yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde Iraklı şahsın yine Irak uyruklu olan 36 yaşındaki Rabah Hasan Sallama tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Vatandaşının bankada olan yaklaşık 200 bin lira parasını almak için kafasına sert cisimle vurarak daha sonra götürdüğü evinin banyosunda testere ile parçalara ayırıp çöpe atan Rabah Hasan Sallama, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.