Eğitim
Giriş Tarihi : 18-06-2020 12:02   Güncelleme : 18-06-2020 12:21

Telafi eğitim zorunlu mu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitim ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Telafi eğitim zorunlu mu

Nisan ayından bu yana okullarda eğitim alamayan öğrenciler için hazırlanan Telafi Eğitim ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. MEB zelçuk, telafi eğitimin zorunlu olup olmadığını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık. İlkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabilecek. Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı" dedi.

Bakan Selçuk, "31 Ağustos 2020 tarihinde devlet okullarında başlayacak telafi eğitimleri zorunlu olmayacak. Pazartesi, Salı günü yaz kitaplarını tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız. Covid-19 salgınında yeni dalga ihtimali de olmak üzere birçok senaryoya göre hazırlık var. Problem nereye doğru evrilirse, tedbir konusunda kararlıyız. LGS kapsamındaki sınava girecek Covid-19 tanılı öğrenciler Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler. Covıd-19 tanılı öğrenciler hekim izniyle ayrı binalarda sınava alınacak" açıklamasında bulundu.