Futbol
Giriş Tarihi : 10-05-2020 15:42   Güncelleme : 10-05-2020 17:27

Taraftarı heyecanlandıran sözler

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Haziran ayında yeniden başlayacak olan Süper Lig maçlarının seyircili oynanma ihtimali olduğunu söyledi.

Taraftarı heyecanlandıran sözler

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz hafta alınan kararın tartışmaları da beraberinde getirmesi sonrasında yaptığı açıklamada, müsabakaların seyircili olma ihtimalinden sözetti. 12-13 Haziran tarihlerinde yeniden futbol ateşinin yanacağına işaret ederek, "Bu aldığımız karar, şu an için geçerli. Eğer o tarihe kadar ülkemizdeki Corona virüs salgınında farklılıklar olursa hem iyi yönde hem olumsuz yönde kararlar değişebilir" dedi.

Taraftar olabilir
Futbolun patronu açıklamasında, "Bakın yarın AVM’ler açılıyor. Berberler, kuaförler açılacak. Yakında restoranlar, kafeler açılacak kademeli olarak. Her şey normale giderse neden futbol oynanmasın. Ben hemen yarın başlayalım demiyorum ki. Kaldı ki, zaten başladığında da maçlar seyircisiz oynanacak. Ligi 26 Temmuz’da bitirmeyi planladık. Baktık ki Temmuz ortasında virüs illetinden kurtulduk. O zaman son 3-4 maçı da durum elverirse seyircili de oynatabiliriz. Taraftarı yeniden tribünlere alırız. Bu mümkün olursa, zaten özellikle 4 büyük takımın maçlarında tribünler özel disiplin altına alınır. Mesela 3 koltuk aralıklı oturturuz, birer sıra boş bırakırız. Demek istediğim, bir başlatabilsek, çözüm var bütün bunlara. Tabii bütün bunlar, ülke genelinde durum iyiye gitmeye devam ederse mümkün olacak" cümleleri kurdu.

Destek görmüyor
TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbol dünyasının da normale dönebilmesi adına atılan adımların desteklenmesi gerektiğini dile getirirken, Kayserispor da dahil olmak üzere bir çok kulüp ve yetkilileri Covid19 virüs salgınının tamamen ortadan kalkmadan, riskin iyice düşürülmeden maçların oynanmasına sıcak bakmıyor. TFF'den bugün yapılan açıklamada "Bilinmesini isteriz ki, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerinin, profesyonel liglerin, futbol ailesinin paydaşlarından tek bir ferdinin sağlık sorunu yaşamadan bitirilmesi dışında bir amacı yoktur. Futbol ailesinin tüm fertlerine ve güzide kulüplerimize gönül vermiş tüm futbolseverlere karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. Ve ilk günden bu yana bu sorumluluğa uygun olarak hareket etmeye gayret ediyoruz. Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in "Şimdilik" vurgusu yaparak başladığı toplantıdan sonra liglerin kalan maçların oynanarak tamamlanmasına yönelik çabalarımıza ilişkin kamuoyunda yöneltilen "Önceliğin insan sağlığı değil, para olduğu" yorumları hepimizi incitmiştir. Tekrar belirtmek isteriz ki, TFF'nin öncelikli ve tek amacı, liglerin, tek bir futbol ailesi ferdinin sağlık sorunu yaşamadan sahada yarışarak bitmesidir. Elbette TFF liglerin organize edilmesinde tek yetkilidir ama liglerin fiilen başlama kararı istişare yapılmadan verilemez. Müsabakaların başlatılması düşünülen tarihte, ülkenin içinde bulunacağı sağlık şartlarına bakılarak, gerekirse yeni bir plan devreye sokulacaktır" denildi.