Kayserispor
Giriş Tarihi : 08-12-2019 18:34   Güncelleme : 08-12-2019 19:05

Taraftara engel koyan belli oldu

Kayserispor taraftarının Genel Kurul salonuna alınmasına kimin, nasıl engel olduğu ortaya çıktı. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı neden sessiz kalıyor.

Taraftara engel koyan belli oldu

7 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen Olağaünstü Genel Kurul toplantısına katılamayan Kayserispor taraftarını, kimlerin ve niye istemediği ortaya çıktı. 

Kadir Has Kongre merkezinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul toplantısına Protokol üyeleri, Genel kurul delegeleri ve basın mensupları haricinde kimse alınmadı. Emniyet mensuplarının, içeri girenlere tek tek kimlik sorup üst araması yaptığı Genel Kurul salonuna Kayserispor taraftarı da alınmamıştı. Bu zamana kadar gerçekleştirilen her Genel Kurul toplantısına izleyici olarak katılan Kayserispor taraftarı, ilk kez Genel Kurul salonuna alınmadığı için tepki göstermişti. Bu tepkiler üzerine Kayserispor kadın başkanı Berna Gözbaşı, "Haberim yok. ancak Emniyet mensuplarının kararına saygıo duyarım" cümlesi kurmuştu.

Bugün ise Kayserispor taraftarının neden Genel Kurul salonuna alınmadığı ortaya çıktı. Başkan Berna Gözbaşı'nın "Haberim yoktu" dediği kararın Kayserispor kulübü tarafından verildiği ortaya çıktı. Kayserispor kulübünün kaşesi bulunan dilekçe ortaya çıktı. Başkan Berna Gözbaşı, Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz ve taraftardan sorumlu yönetici Süleyman Akın'ın haberi olmadığı söylenilen karar ve emniyete verilen dilekçenin Kayserispor kulübü tarafından verildiği tespit edildi.

Kayserispor kulüp müdürü Lütfü Şen imzası ile Emniyet Müdürlüğü'ne verilmek üzere hazırlanan dilekçede "07.12.2019 tarihinde saat 11.00'de Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonu'nda yapılacak olan olağanüstü kongremizin sağlıklı bir şekilde yapılması ve güvenliği açısında ekli listede bulunan delegelerimiz ve şehrimiz A protokolü ve basın mensupları hariç konferans salonu içerisine başka kimsenin alınmaması için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması hususunda; gereğini arz ederiz" ifadelerine yer verildi. 

Bu gelişme üzerine Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz7ün nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. İşte Kayserispor kulübü tarafından hazırlanan ve Emniyet Müdürlüğü'ne verilen dilekçe: