Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-02-2020 13:00   Güncelleme : 29-02-2020 13:08

Tampon bölgeye jiletli barikat

Yunanistan tampon bölgeye jiletli telle barikat kurdu

Tampon bölgeye jiletli barikat

Suriye'nin İdlib kentinde Türk askerlerimize yönelik yapılan hain saldırıs sonrasında sınırın mültecilere açılmasına Yunanistan'dan yine haince bir yaklaşım geldi. Yunanistan, tampon bölgede jiletli tellerle barikat kurdu.

Edirne’de, Pazarkule-Kastanies sınır kapıları arasında bulunan tampon bölgede mülteci grubunun bekleyişi sürüyor. Yunanistan, tampon bölgede jiletli tellerle barikat kurarak, bölgeye çok sayıda Yunan polisi sevk etti.

Yangın..
 Edirne’de, bir grup düzensiz göçmenin Yunanistan Sınırı’nda bulunan tel örgülere ulaşma çabaları devam ediyor. Türkiye ile Yunanistan arasındaki tel örgüye ulaşmaya çalışan mülteciler havadan görüntülendi. Mültecilerin dün akşam saatlerinden itibaren akın ettiği Yunanistan sınır bölgesinde alevler ve dumanlar yükseldi. Çıkan yangının mülteciler geçmesin diye yakıldığı iddia edildi. Mültecilerin sınırdan geçtiği yerlerde ise uzaktan dumanlar ve alevler görüldü. Yangını Yunan görevlilerin çıkardığı iddia edildi.
Edirne’de, bir grup düzensiz göçmenin Pazarkule-Kastanies Sınır Kapıları arasında bulunan tampon bölgedeki bekleyişleri devam ederken, komşu ülke askerlerinin müdahalesi ile karşılaştılar. Yunan askerleri, aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu mülteci grubuna, göz yaşartan gaz bombası ve ses fişekleri attı.

Botlarla Yunanistan’a
Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısının ardından Türkiye'nin AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararıyla birlikte, Yunanistan’a geçmek isteyen mülteciler, Bulgaristan ve Yunanistan sınırı bulunan Edirne’ye akın etti. Yüzlerce düzensiz göçmen Kapıkule Sınır Kapısı’na yürürken, mülteciler farklı noktalardan ülkelere giriş yapmaya çalışıyor. Pazarkule Sınır Kapısı’na ulaşmak için tarlalardan geçerek, Meriç Nehri’ne ulaşan mülteciler botlarla nehri geçmeye çalışıyor.

"Avrupa" sloganı
Avrupa'ya gitmek isteyen ve aralarında Suriyelilerin de olduğu yaklaşık 200 kişilik grup trenle İstanbul'dan Edirne'ye geldi. Trenlerden koşarak inen mülteciler, 'Avrupa' diyerek sloganlar attı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA