Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 14:02   Güncelleme : 15-06-2020 14:40

Talas için 3 yeni okul

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas ilçesine 3 yeni okul yapılacağının müjdesini verdi ve imzasını attı

Talas için 3 yeni okul

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla düzenlenen törende Talas’a yaptırılacak 3 yeni okulun protokolüne imza attı. Hunat Medresesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde Talas’ın Mevlana, Kepez ve Kiçiköy Mahallelerinde yaptırılacak 3 yeni okul için imzalar atıldı. Hazırlanan protokole Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın imza attı.

Mevlana Mahallesi’nde 32, Kepez ve Kiçiköy’de 24 derslikli olarak inşa edilecek okullarla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, eğitime büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Okullarımızın pandemi sonrasına göre yeniden dizayn edilmesi gerekiyor. Daha çok sınıf, daha az öğrenci denklemini geliştirmemiz şart. Bu üç yeni okul ile bu anlamda elimiz biraz daha güçlenmiş olacak. Şimdiden Talas’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.