Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2020 14:30   Güncelleme : 02-07-2020 14:30

Talas 49 daire karantinada

Kayseri Talas haberi. Talas Koronavirüs alarmı. Talas ilçesinde 49 daire Covid19 salgını nedeniyle karantina altına alındı

Talas 49 daire karantinada

Mart ayından bu yana ülkemizde milyonlarca insanın yaşamını alt üst eden, binlerce vatandayşımızın da hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile mücadele devam ederken, tedbirlere ve uyarılara kulak asmayan, gereken hassasiyeti göstermeyen insanlar yüzünden salgının önüne de bir türlü geçilemiyor. Bu noktada Kayseri'nin çeşitli ilçe ve beldelerinde Koronavirüs haberleri peşpeşye geliyor.

Son olarak da Kayseri'nin Talas ilçesi sınırlarındaki Mevlana Mahallesindeki Anaşehir Siteleri'nde bulunan toplam 49 daire, Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı. Karantina altına alınan evlere giriş ve çıkışlar yasaklanırken, ihtiyaçlar ise Vefa Destek Grupları tarafından karşılanacak.

Başta Sağlık Müdürlüğü ve yetkililer olmak üzere salgının önlenmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını, vatandaşların da kurallara uyması gerektiğini aktaran Mahalle Muhtarı Hacer Arık, "82 bin nüfusu geçmiş bir mahallemiz var. Muhtarlık olarak mahallemiz için elimizden geleni yapıyoruz. İl Sağlık Müdürümüz elinden geleni yapıyor. Onun haricinde biz de günlük olarak ilaçlamamızı, temizliğimizi yapıyoruz. Okullar, parklar, bahçeler günlük olarak temizleniyor. Vatandaşlarımızdan kurallara uymasını istiyorum. Maske, temizlik, hijyen kurallarına özellikle temaslara. Biz elimizden geleni yapalım, takdiri Allah’a bırakalım" ifadelerini kullandı.