Medya
Giriş Tarihi : 13-01-2021 00:38   Güncelleme : 13-01-2021 00:38

Survivor 2021 Panorama ve Ekstra yorumcusu Murat Özarı kimdir? Murat Özarı kaç yaşında, babası kim?

Survivor 2021 Panorama ve Ekstra yorumcusu Murat Özarı kimdir? Murat Özarı kaç yaşında, babası kim?

Survivor 2021 Panorama ve Ekstra yorumcusu Murat Özarı kimdir? Murat Özarı kaç yaşında, babası kim? Survivor 2021 Yeni sezonun popüler programı ‘Survivor Panoroma2021’ TV ekranlarına gelmeye başladı. Yarışmada olayların tartışıldığı program Survivor Panorama Pazartesi akşamları yayınlanıyor. Survivor Panorama sunucuları arasında yer alan Murat Özarı kimdir sorusu ise izleyenler tarafından merak ediliyor. Birçok spor programında yorumcu olan, daha sonra Bay Tahmin ile kariyerine devam eden Murat Özarı, 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Türk futbolunun şampiyon takımı Galatasaray'ın efsane isimlerinden Coşkun Özarı'nın oğludur. Yıllardır futbol sektörünün içinde yer aldı ve çeşitli medya kuruluşlarında muhabir olarak çalıştı. Futbolla ilgili önemli röportajlar yaptı.

Türkiye-İrlanda Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Punisher Star TV röportajı ile kazınmış menümü açtı. Kitaplarda kamerayı kapatır ve onları dinleyen insanlara bağırır. 2000 Avrupa Şampiyonası öncesi deplasman maçlarından 1999 play-off maçlarında 1-1 skorla dönen Milli Takım, Bursa'da yapılan rövanş maçında A Milli Takım 0'a rağmen tura çıktı. O maça karşı Mustafa Denizli, canlı röportajda "Aramızda İrlandalı" sözleriyle tartışılacak olan Türk basınına yanıt verdiği güncem olmuştu.

Survivor 2021 Panorama ve Ekstra yorumcusu Murat Özarı kimdir?


Survivor Ekstra sunucularının yorumları adadaki gelişmeler kadar ilgi görüyor. Survivor 2020 sezonunda Ekstra programının yayınlarından biri olan Murat Özarı, efsane futbolculardan Coşkun Özarı'nın oğludur.

Murat Özarı’ nın babası Çoşkun Özarı kimdir?


Milli futbolcu ve futbol antrenörü 1931 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Özarı, 1953’de sarı-kırmızılı forma ile futbola başladı. Teknik direktörlük görevi gördükten sonra Gündüz Kılıç’ın yardımcısı olarak Galatasaray’da antrenörlüğe getirildi. Daha sonra da A Milli Takım’ın antrenör yaptı. 5 kez A Milli Takım’da oynadı. İngiltere’de efsanevi koç Winterbottom’ın başkanlığındaki koçluk seminerine katıldı.

Yurda döndüğünde Galatasaray’ın yardımcı koçu ve ardından da koç oldu. Bu görevi yıl sürdü. Koçluk kariyerini 1986’da noktalayarak spor yazarı oldu. 201’de İstanbul’da vefat etti.