Gündem
Giriş Tarihi : 15-01-2021 17:01   Güncelleme : 15-01-2021 17:01

Sürücüleri yavaşlatmak için çöp tenekesini sahte bir radara çeviriyor ve sürücüler yavaşlayarak geçiyor!

Sürücüleri yavaşlatmak için çöp tenekesini sahte bir radara çeviriyor ve sürücüler yavaşlayarak geçiyor!

Kayseritempo.org - Fransa'da, bir Calvados sakini, evinin önünden geçen sürücüleri yavaşlatmak için orijinal bir fikir buldu. Çöp kutusunu sahte bir radara çevirdi ve işe yarıyor!

Calvados bölgesinde bulunan küçük bir Fransız köyü olan Longues-sur-Mer'de bir sakin, evinin önünden geçen sürücüleri yavaşlatmak için nihai çözümü buldu. Evinin, hızın 70 km / s ile sınırlı olduğu ikincil bir yolun kenarında olduğu söylenmelidir. Ancak pratikte, birçok sürücü izin verilen hızdan çok daha hızlı sürüyor.

Çöp kutusunu çıkartmalı bir radar gibi gizler

Stéphane, doğum günü için orijinal bir hediye aldı: Dış mekan çöp kutusunu radara dönüştürmek için çıkartmalar. Yeni Yıl Arifesinden kısa bir süre sonra, hediyesinin etkinliğini test etmeye karar verdi. Sonuç çok uzun sürmedi. Stéphane hızla, radar kılığında çöp kutusunu gördüklerinde sürücülerin fren yaptıklarını fark etti.

Fikir yeni değil ve etkinliği artık kanıtlanacak değil. Daha 2012 yılında, Mösyö Poubelle lakaplı Gembloux'dan Belçikalı bir grafik tasarımcı, sürücüleri yavaşlatmak için sahte radar kutuları kurdu.

Bu etiketler internette oldukça kolay bulunabilir. Posta kutunuzu bir radara dönüştürmek için de bazıları var.