Futbol
Giriş Tarihi : 28-04-2020 18:45   Güncelleme : 28-04-2020 19:07

Süper Lig tescil edilecek mi oynanacak mı

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel DHooghe dünya futbolunu ilgilendirecek bir açıklama yaptı. Süper Lig ve alt ligler bu sezon oynanacak mı.

Süper Lig tescil edilecek mi oynanacak mı

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınından ötürü tehir edilen liglerin oynanıp oynanmayacağı belli değil. liglerin takmamlanmasına 8 hafta kala talile giren Türkiye Süper Lig ve alt ligler için de verilecek karar merakla bekleniyor. Hollanda'dan sonra Fransa'nın da 2019-2020 futbol sezonunu noktaladığını açıklaması üzerine gözler bir kez daha FIFA ve TFF'ye çevrildi.

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe yaptığı açıklamada "Ligler Ağustos sonu ya da Eylül'de başlamalı. Böylece virüsün 2. dalga yaratması engellenebilir. Sağlığın, para karşısında kazanması gereken bir durum varsa, o da şu andır. Bu artık para meselesi değil, ölüm kalım meselesi" dedi.

UEFA ilgilenmiyor
Diğer yandan Medipol Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt de yaptığı açıklamada, "UEFA, şampiyon ya da küme düşenlerle ilgilenmiyor. Sadece, 1 sene sonra Avrupa kupalarına katılacak takımları istiyorlar. Buradaki son tarihleri de 20 Ekim, grup aşamasının ilk maçlarını bu tarihte oynatmak istiyorlar. O yüzden de ikinci bir bitiş tarihi verdiler ülkelere, ligleri 3 Ağustos'a kadar bitirmek. Avrupa'daki bütün süreçleri Kulüpler Birliği'yle beraber takip ediyoruz. Almanya'yı ayrı tutarak söylüyorum, TFF diğer ülkelere göre çok daha detaylı bir  'Oyuna geri dönüş' planı hazırlıyor" dedi.


Mustafa Eröğüt: "Fransa şu açıdan avantajlı, esasen çok şey üç aşağı beş yukarı belirliydi. Hollanda Ligi kadar karmaşık değil. Türkiye'de Ligler tekrar başlamadan önce, en az bir 3-4 hafta antrenman yapılması gerekecektir" açıklaması yaptı.