Futbol
Giriş Tarihi : 20-03-2020 18:10

Süper Lig ne zaman başlayacak

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı sona erdi. Süper Lig ne zaman başlayacak. İşte o tarih

Süper Lig ne zaman başlayacak

Dün Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, Kulüpler Birlği Vakfı Başkanı'nın katıldığı olağanüstü toplantı neticesinde Türkiye'deki spor müsabakaları tehir edilmişti. Bu tehir sonrasında tüm gözler Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklayacağı tarihe çevrildi.

Türkiye Futbol Federasyonu henüz bir karar vermezken bugün Kulüpler Birlği Vakfı, telekonferans ile bir toplantı gerçekleştirdi. Göztepe kulüp Başkanı Mehmet Sepil başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Süper Lig maçları ile ilgili fikir alışverişi yapıldı. Buna göre; herşeyin normal gitmesi halinde Süper Lig'in 17 Nisan 2020 Cuma günü yeniden start alabilecek. KoronaVirüsü ile mücadelede başarılı olunması halinde Nisan ayı ikinci yarısında spor dünyasının da yeniden hareketlenmesi ön görülüyor.

Ancak olası kötü gelişmeler neticesinde ise diğer spor branşlarında olduğu gibi futbolda da, takvim ileriye atılacak. buna göre de; Süper lig maçları Mayıs ayı içerisinde belirlenecek bir tarihte yeniden başlatılacak ve Play-Off sistemi ile hızlandırılmış tur şeklinde oynanacak. Ancak bu senaryolar henüz karara bağlanmış değil. önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı, net kararını verip sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonu ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştirilecek.