Futbol
Giriş Tarihi : 25-03-2020 13:03   Güncelleme : 25-03-2020 13:20

Süper Lig iptal olacak mı. Başkan açıkladı

Süper Lig için Play Off sistemi olacak mı. Süper Lig küme düşme kaldırılacak mı.Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin iptal olup olmayacağına dair açıklama yaptı.

Süper Lig iptal olacak mı. Başkan açıkladı

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de büyük tehdit oluşturup can almaya devam eden Korona Virüsü tedbirleri çerçevesinde tehir edilen Süper Lig yeniden başlayacak mı yoksa bu sezon iptal mi olacak. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs sürecinin uzaması halinde Süper Lig’in mevcut haliyle tescil edilmesi veya ilerleyen dönemde play-off oynatılması iddialarına açıklık getirdi.

"Tescil yok"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Şu an konuşulan iddialar asla doğru değil. Bu konular gündemimizde dahi yok. Bizim için sağlık her şeyden önce gelir. Biz fotoğrafa bu açıdan bakıyoruz. Herkes kafasına göre, kendi kendine konuşuyor. Karar verici biziz. Ne play-off ne de liglerin mevcut haliyle tescili gündemimizde yer almıyor" dedi.

Cumhurbaşkanlığı, Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararı doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin değerlendirileceğini de söyleyen Başkan Özdemir, ligleri planladıkları gibi Haziran ayı sonuna kadar bitirmek istediklerini de ifade etti.