Futbol
Giriş Tarihi : 28-03-2020 17:22

Süper Lig için tarihi çağrı

UEFA Avrupa Kulüpler Birliği, yarım kalan ligler ile ilgili karar verdi. Süper Lig maçları oynanacak mı. Süper Lig şampiyon hangi takım olacak. Süper Lig küme düşen takımlar hangileri olacak.

Süper Lig için tarihi çağrı

Süper Lig 2019-2020 sezonu 26.hafta maçları sonrasında tehir edilmişti. Haftalardır beklenen "ligler oynanacak mı, iptal mi olacak" sorusu yanıt buluyor. UEFA, Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligler Birliği’nin ortak oluşturduğu çalışma grubu kararlarında 30 Haziran’da liglerin bitirilmesi şartı da kaldırıldı.  

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü CEO’su ve UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi üyesi Mustafa Eröğüt, orta çalışma grubu kararlarını yorumladı. Mustafa Eröğüt, UEFA’ya bağlı ligler için iptal, tescil, play-off gibi seçeneklerin söz konusu olmadığını açıkladı. Eröğüt açıklamasında "İki toplantı yaptılar, üçüncüsü de bu hafta sonu yapılacak. Ortak kararları şu ki ‘bütün liglerde tarihi ne olursa olsun kalan maçlar bitirilecek’. Öteki senaryolar artık sözkonusu değil. Ağustos’ta mı ligler başlayacak? Temmuz’da takımlar toplanacak! 3-4 hafta çalışacaklar. Ağustos’ta başlayacak ve ne zaman bitiyorsa bitecek. Ardından da kısa bir tatil sonrası, örneğin Ekim’de, yeni sezon başlayacak. Profesyonel tüm ligler için karar bu. Hakeza, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde de kalan maçlar aynı şekilde muhakkak tamamlanacak. Yeni sezon öyle başlayacak" dedi.

Haber: Halil Köktaş