Futbol
Giriş Tarihi : 14-04-2020 16:07   Güncelleme : 14-04-2020 16:19

Süper Lig için geri sayım

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig için nihai kararı vereceklerini söyledi.

Süper Lig için geri sayım

Türkiye, Covid19 illeti ile mücadele ederken, ne zaman futbol dolu günlere dönüleceğini hasretle bekler durumda. 2019-2020 futbol sezonunun 26.hafta sonrasında durdurulması ile futbola hasret kalan Türkiye'de gözler Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'e çevrilmiş durumda.

Süreç işliyor
TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Süper Lig'in devam edip etmeyeceği yönünde yapacağı açıklamalar merakla beklenirken, bugün merakı gideren bir açıklama olmasa da, futbola yeniden dönülüp dönülmeyeceği noktasında açıklama geldi. TFF Başkanı nihat Özdemir, Süper Lig ile ilgili nihai kararın Mayıs ayının ilk haftasında verileceğini söyledi.

Futbola yeniden dönülecek günleri kendisinin de sabırsızlıkla beklediğini ancak insan sağlığının liglerden daha önemli olduğunu dile getiren TFF Başkanı Nihat Özdemir, devlet yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, "TFF olarak ‘lig şu tarihte başlayacak’ demek gibi bir kararımız olamaz. Mayısın ilk haftası yapacağımız değerlendirmede Mayıs ayında çalışmaların başlayıp, başlamayacağını bu raporlar belirleyecek” dedi.

Rapor..
TFF Başkanı Özdemir, “Liglerin ne zaman başlayacağını veya başlayıp başlamayacağını devletimizin belirli kurullarıyla birlikte karar vereceğiz. Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve bilim kurullarının hazırlayacakları raporlar çok önemli. Bunların ışığında hareket edeceğiz. Elbette UEFA’nın görüşünü de alacağız. Mayısın ilk haftası yapacağımız değerlendirmede Mayıs ayında çalışmaların başlayıp, başlamayacağını bu raporlar belirleyecek” açıklaması yaptı.