Futbol
Giriş Tarihi : 08-05-2020 15:51   Güncelleme : 08-05-2020 15:51

Süleyman Hurma destek verdi

Liglerin 12 Haziran'da başlatılması kararını doğru bulan Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, küme düşmemek veya para vermemek için kulüplerin senaryolar ürettiğini de söyledi.

Süleyman Hurma destek verdi

Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, Türkiye Futbol Federasyonu'nun liglerin 12 Haziran'da başlatılması ile ilgili aldığı kararı doğru bulduğunu söyledi.

"Futbol oynanır"
Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, "Türkiye'de markete gidiliyorsa, sokağa çıkılıyorsa, bankaya gidip işlem yapılabiliyorsa, futbolu bunlardan daha az riskli olarak görüyorum. TFF'nin kararını çok olumlu buluyorum ve olması gerektiğinin de bu olduğunu söylüyorum. İnsan sağlığını kullanarak çadır tiyatrosu oynamayı ayıp olarak nitelendiriyorum. Futbolcusunun ameliyat parasını ödemeyen kulüpler bile bugün insan sağlığından, sporcu sağlığından sözediyorlar. Eğer insan sağlığı konuşuyor isek, profesyonel sporların tamamı insan sağlığına zararlıdır" dedi.

"Küme düşmemek için.."
Liglerin oynanması veya oynanmaması ile ilgili senaryo üretilmesini de eleştiren Süleyman Hurma, "Kimine göre oynanmasın, kimine göre tescil edilsin, kimine göre şampiyon çıksın. Kimine göre play-off oynansın. Bu kadar doğru olamaz. Doğru bir tane olması lazım. Bu yaklaşım biçimini çok çirkin buluyorum. Bu süreçte ortaya koymamız gereken yaklaşım biçimi, kulüplerimizi ve futbolumuzu mümkün olduğu kadar çabuk kendine nasıl döndürürüz ona bakmak zorundayız. Gayet tabiki her kulüp çeşitli zararlar görecektir. Buna da katlanmak zorundayız. Ancak küme düşmemek için veya iddiası kalmadığından dolayı oyuncusuna para ödememek için insan sağlığını bahane edip, çeşitli argümanları ortaya sürmek çok doğru ve ahlaklı bir yaklaşım olarak görmüyorum" açıklaması yaptı.

"Üzüm yemek için.."
Süleyman Hurma, "Takımlarımızın ekonomik durumları bu süreçte daha büyük sıkıntıda. Amacımız üzüm yemek ise, federasyon olsun, yayıncı kuruluş, kulüp yetkilileri, futboldan para ve itibar kazanan bütün paydaşların birbirine yardımcı ve destek olması gerekiyor. Biz de kulüp olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ama şunun altını çizmek istiyorum ki, şu anda Türkiye'de 11'e 11 futbol oynamak, markete gitmekten daha az tehlikeli" cümleleri kurdu.

Haber: Halil Köktaş