Medya
Giriş Tarihi : 11-06-2020 15:36   Güncelleme : 11-06-2020 15:50

Şükrü Özyıldız Akıncı ile ekranlara dönüyor

Oyuncu Şükrü Özyıldız, Akıncı dizisiyle televizyon ekranlarına dönmeye hazırlanıyor. ATV'de yayınlanması planlanan dizinin oyuncu kadrosu ve hikayesi merak edildi.

Şükrü Özyıldız Akıncı ile ekranlara dönüyor

Şükrü Özyıldız, televizyon ekranlarında en son Star Tv’de yayınlanan Nefes Nefese dizisinde hayranlarıyla buluşmuştu. Yeniden ekranlara dönmeye hazırlanan Özyıldız’ın NTC Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Akıncı dizisinde başrol oynamaya hazırlandığı öğrenildi.

Başarılı oyuncunun yeni dizisinin yönetmen koltuğunda Veli Çelik’in oturacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. Dizinin senaristinin ise Hakan Kandal olduğu da belirtildi. Özyıldız’ın sıcak baktığı yapımda, kendisine eşlik edecek kadın başrol oyuncusunun ise çok yakında belli olacağı bilgisi paylaşıldı.

ATV’de yayınlanması beklenen Akıncı dizisinin, aynı zamanda oyuncu kadrosunda Yıldıray Şahinler’in olduğu belirtildi. Dizi ekibinin ise çekimlere Temmuz ayında başlayacağı ve karantina sürecinin gidişatına göre Ağustos’a sarkabileceğine dikkat çekildi.

Şükrü Özyıldız Kimdir?
Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek Ege Üniversitesi'nde işletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmus’la Portekiz’e gitmiştir.
Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz'de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız, hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurt dışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan oyuncu, bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.
Birçok tiyatro oyununda, reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 yılında Derin Sular adlı dizide görülmüştür. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayımlanan Benim Hala Umudum Var dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi Neva’da başrol oynamıştır.
2014-2015 yılında Şeref Meselesi dizisinde Emir karakterini canlandırmıştı. 2015’te, Star TV’de yayımlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında Show TV’de yayımlanan Kış Güneşi adlı dizide Efe-Mete karakterlerini canlandırdı. Dizi düşük reytinglerden dolayı 18. bölümde final yapmıştır. En son Star Tv'de yayınlanan Nefes Nefese dizisinde başrolde oynamıştır.