Gündem
Giriş Tarihi : 31-08-2020 15:12   Güncelleme : 31-08-2020 18:43

Sporseverlere müjdeli haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni bir spor salonu ile açık ve kapalı tenis kortu yapılacağı müjdesini verdi

Sporseverlere müjdeli haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Yolu’nda yapımında sona gelinen Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki incelemeleri sırasında, aynı bölgeye yeni bir spor salonu ile açık ve kapalı tenis kortu yapılacağını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Hayırsever işbirliği ile şehrimize kazandırılacak Besim Özderici Engelsiz yaşam Merkezi’nde ilgili yöneticilerle birlikte Başkan Büyükkılıç da incelemelerde bulundu. Türkiye’nin donanım ve fonksiyenellik açısından alanında önemli engelsiz yaşam merkezlerinden biri olacağını kaydeden Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nce  kompleks içerisine spor salonu ile açık ve kapalı tenis kortu planladıklarını ifade etti.

Projelendirilen spor salonu ve tenis kortlarının hem engellilerin hem de vatandaşların kullanımına uygun şekilde olacağını söyleyen Büyükkılıç, “Yaklaşık bin metrekarelik bir kullanım alanına sahip olacak Engelsiz Spor Salonu’nda; kapalı basketbol, voleybol, hentbol ve tenis sahası, tribün, antrenman salonu, bay-bayan soyunma odaları gibi birimler yer alacak. Engelsiz Spor Salonu için kısa süre içinde ihaleye çıkılacak ve yapımına hızla başlanacak” ifadelerini kullandı.