Eğitim
Giriş Tarihi : 23-06-2020 19:23   Güncelleme : 23-06-2020 19:34

Spor Lisesi için geri sayım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Spor Lisesi için düğmeye bastı. Proje yakın bir zamanda ihaleye çıkarılacak

Spor Lisesi için geri sayım

Kayseri'nin Talas ilçe sınırlarında faaliyete geçirilmesi planlanan Spor lisesi için geri sayım başladı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Spor Lisesi’nin yapılacağı bölgede incelemeler bulundu. Başkan Büyükkılıç, Spor Lisesi’nin zemin etütü ve proje çalışmalarının başladığını ve projenin çok yakında ihaleye çıkacağını söyledi.

İhaleye doğru..
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ın Ankara’da gerek bakanlık gerekse ilgili kurumlar nezdinde yaptığı temaslar ve ikili görüşmeler meyvesini verdi. Talas’a yapılacak olan Spor Lisesi’nin zemin etütü ve projesi çalışmaları başladı ve çok yakında ihaleye çıkacak. Bu kapsamda şehre yapılacak olan Spor Lisesi’nin gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Büyükkılıç, “Gençlik Spor Bakanımız hatırlanacağı üzere Kayseri’mize teşrif ettiler. Daha sonraki görüşmelerimiz de biz kendisiyle değerlendirme toplantısı yaptık. Kendileri bize, ‘ne diyorsanız o’ mantığı içerisinde rahatlatıcı bir yaklaşımı oldu. Bunun sonucunda da meyvelerimizi almaya başladık" dedi.

Milli takımlar için
Ülkemizin 83 milyona ulaşmış bir insan kaynağı olduğunu ve Avrupa’nın açık ara en genç nüfusuna sahip ülke olduğumuzu ifade eden Başkan Büyükkılıç "Müthiş bir genç nüfus potansiyelimiz var. Ancak buna rağmen uluslararası müsabakalar için yeterince sporcu yetiştiremiyoruz. Sporcu havuzunda ne kadar çok gencimiz olursa bu havuzdan o kadar çok başarılı sporcular çıkarabiliriz. Yapılacak olan spor lisemizle beraber hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacak. Gençlerimiz için bu tür yatırımlara daima destek vermeye devam edeceğiz. Şehrin altyapısına verdiğimiz önem kadar insan alt yapısına da önem veriyoruz. Sporda, kültürde, sanatta, bilimde ve diğer alanlarda da alt yapıların güçlü olmasına özen gösteriyoruz" açıklaması yaptı.

Spor Lisesi hakkında
24 derslikli olacak. 2 kattan oluşacak. İlk katında ferdi sporlar yapılacak. İkinci kat da voleybol, basketbol gibi sporlar yapılacak.