Gündem
Giriş Tarihi : 15-04-2020 11:07

Sosyal izolasyon ne zaman biter

Corona Virüs salgınından korunmanın en önemli yolu olarak gösterilen Sosyal izolasyonun ne zamana kadar süreceği konuşuluyor. Harvard Üniversitesi, sosyal mesafenin beklenenden uzun süreceğini iddia etti

Sosyal izolasyon ne zaman biter

CoronaVirus tehlikesi, tüm dünyayı etkisi altında tutmaya devam ediyor. Salgınına karşı farklı kulvarlarda mücadele veriliyor. Onlardan bir tanesi de virüsün bulaşma hızını minimuma indirmek. Bunu başarmanın en iyi yolu ise sosyal mesafeye dikkat etmekten geçiyor. Covid19 salgınından korunmanın en önemli yollarından birisi olarak gösterilen izolasyon ve sosyal mesafeyi koruma yönteminin ne zamana kadar süreceği ile ilgili olarak önemli bir açıklama yapıldı.

Harvard Üniversitesi’nde görev alan araştırmacılar sosyal mesafe uygulamanının 2022 yılına kadar yürürlükte kalabileceğini açıkladı. Harvard Üniversitesi’nde görev alan araştırmacılara göre, sosyal mesafe kuralları 2022'ye kadar tamamen ya da kısmen uygulanmaya devam etmeli. göre Harvard’da yapılan araştırma kapsamında Covid-19’u, önceki iki tip corona virüs salgınıyla kıyaslayan ekip corona virüsün tekrarlayan kış salgınına dönme ihtimali olduğu sonucuna ulaştı. Başka bir deyişle söz konusu araştırmaya göre önümüzdeki süreçte corona virüsün ikinci dalga olarak karşımıza çıkabilir. Bu olasılığa karşı uzmanlar 2022 yılına kadar sosyal mesafe uygulamasının yürürlükte kalmasını öneriyor.