Medya
Giriş Tarihi : 08-01-2021 20:53   Güncelleme : 09-01-2021 08:57

Son Yaz Selim Kimdir, Gerçek Adı Ne? Savcı Ali Atay Oynadığı Filmleri, Dizileri Ne, Kaç Yaşında, Nereli?

Son Yaz Selim Kimdir, Gerçek Adı Ne? Savcı Ali Atay Oynadığı Filmleri, Dizileri Ne, Kaç Yaşında, Nereli?

Kayseritempo.org - Son Yaz Selim Kimdir, Gerçek Adı Ne? Ali Atay Oynadığı Filmleri, Dizileri Ne, Kaç Yaşında, Nereli? Yeni yılın ilk dizileri arasında yer alan Son Yaz, konusuyla ve oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekti.  Oyuncu kadrosuyla n çok araştırılan dizi olmaya devam ediyor. Karakterler arasında en çok dikkat çeken Savcı Selim Kara, kim olduğu ve oynayan kişinin gerçek adının ne olduğu merak ediliyor.

Fox TV, 2021 yılının ilk gününü Son Yaz dizisi ile kutladı. 1 Ocak Cuma akşamı yayınlanan Son Yaz, ilk bölümüyle dikkat üzerine çekti. İlk bölümden müptelası olan izleyiciler, karakterleri ve oyuncuları merak ederek araştırıyor. O3 Medya imzalı, yönetmeliğini Burak Arlıer’in yaptığı, Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç'in birlikte senaryosunu kaleme aldığı dram türündeki yapım 1 Ocak ekranlarda yerini aldı. Başrollerinde Akgün Gökalp Taşkın (Alperen Duymaz),Selim Kara (Ali Atay), Canan Kara (Funda Eryiğit), Yağmur Kara (Hafsanur Sancaktutan), Fatih Doğanay (Emre Karayel), Metin Yaman (Sinan Tuzcu), Serap Gök (Şebnem Dönmez), Selçuk Taşkın (Arif Pişkin) yer alıyor. Şimdiden reyting sıralamalarını değiştirmeye başlayan dizi, Başrol karakteri olan Savcı Selim’in kim olduğu merak ediliyor.

Ali Atay (Savcı Selim) Kimdir?
20 Nisan 1976 tarihinde Rize’de doğdu. 1999'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Ali Atay “Şapkadan Babam Çıktı” adlı dizide başarısız illüzyonist Maksut'u oynamıştır. Atay aktör ve yönetmen olmasının yanı sıra müzisyen ve yazar kimliği ile de tanınmaktadır. ”Leyla ile Mecnun” ve “Masum” dizilerinde oynamıştır. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra aynı dizi ekibi ile beraber çekilen ve Star Tv’de yayınlanan Ben de Özledim dizisinde devam etmiştir.
Ayrıca, Leyla ile Mecnun ekibinin kurmuş olduğu Leyla The Band grubunun vokalistidir.2014 yılında senaryosunu kendi yazdığı ilk filmi olan “Limonata” için yönetmenlik koltuğuna oturdu. 2017 yılında 5.5 milyon izleyiciye ulaşan “Ayla” filminde rol aldı. 2018 yılında gene yazıp yönettiği, çok ses getiren “Ölümlü Dünya” vizyona girdi. 2019 yılında Tribeca Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü kazanan “Nuh Tepesi” adlı filimde başrolde yer aldı ve gene aynı festivalde en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu. 2019 yılında senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Cinayet Süsü” isimli filmi çekti. Son olarak Fox TV’de yayınlanmaya başlayan “Son Yaz” dizisinde Savcı Selim karakterine hayat vermektedir.