Futbol
Giriş Tarihi : 08-05-2020 16:57   Güncelleme : 08-05-2020 16:57

Son kararı Bilim Kurulu verecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, futbol maçlarını oynatmakta kararlı olduklarını son kararı Bilim Kurulu'nun vereceğini söyledi.

Son kararı Bilim Kurulu verecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ülkede futbol müsabakalarının kaldığı yerden devam etmesi konusunda kararlı olduklarını ancak son kararı Bilim Kurulu'nun ve Sağlık Bakanlığı'nın vereceğini söyledi.

"Oynanmalı"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 12-13-14 Haziran'da ülkede yeniden futbol ateşinin yanmasının büyük risk taşıyacağı yönündeki spekülasyonlara yönelik açıklama yaptı. Başkan Özdemir, "Aldığımız kararın farkındayız. Türkiye’de liglerin başlaması lazım. Futbolu oynatmadan şampiyonu veya küme düşecek takımları belirlememiz mümkün görünmüyor. Malatyaspor ile Rizespor arasında gol farkı var. Trabzonspor ile Başakşehir arasında gol farkı var. Biz Fransa gibi, İngiltere gibi, Hollanda gibi değiliz ki. Şampiyonluk mücadelesi de, düşme hattı da puan puana, gol farklarıyla" dedi.

Nihai karar
Başkan Nihat Özdemir, "Eğer zaten Bilim Kurulu’ndan iyi haberler gelmezse, biz de gerekeni yaparız. Biz, futbol tabiriyle topu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’na attık. Yazıyı yazdık, imzaladım, yolladım. Alternatifli 10 senaryoyu da yazdık, tedbirlerimizi de yazdık. Kararımızı bildirdik. Sağlık Bakanlığı'nın tedbirlerini anlattık. Yeterli olup olmadığını sorduk. Yeterli bulunmaz ve bu koşullarda maçların oynanamayacağına karar verilirse biz de ona göre hareket ederiz. Raporumuz yeterli bulunursa aldığımız kararı uygulamaya koyarız. Biz açıkladığımız takvimi uygulamakta kararlıyız. Bu planı uygulamaya çalışacağız. Ama dediğim gibi, Bakanlığımızla temas halinde, gelişmelerin seyrine göre. Süreci dakika, dakika takip ediyoruz" açıklaması yaptı.