Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-12-2018 02:46   Güncelleme : 21-12-2018 02:46

Son instagram özelliği şaşkına çevirdi

Oldukça popüler bir sosyal medya aracı olan İnstagram’a gelen son özellik herkesi şaşırttı. Instagram güncellemeleri neler, Instagram son özellik nedir. Instagram sesli mesaj nasıl gönderilir

Son instagram özelliği şaşkına çevirdi
Son zamanların en popüler uygulaması olan instagrama sesli mesaj özelliği geldi. Dm( direct mesaage) üzerinden kullanıcılar birbirleri ile  sesli mesaj gönderimi yapabilecekler. Bu sayede kişiler sesli mesaj ile daha hızlı ve etkili bir iletişim kurabilecekler. 

Sesli mesaj
 İnstagram uygulamasında bulunan DM bölümünden sesli mesaj gönderimi yapılır. Mesaj yazma kısmında sağ alt bölümünde bulunan mikrofona uzunca basarak ses gönderimi yapılabilir. Mesaj gönderimini iptal etmek isterseniz göndermiş olduğunuz mesajın üzerine uzunca basarak gönderimi iptal et diyerek gönderim işlemi iptal edilir. Kişi mesajı görmediyse bu durum yapılır , eğer gördüyse pek önemi yoktur.

İnstagram’da ne yapılır ?
İnstagram kullanıcıları hem kurumsal hem de bireysel bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Genel olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapılmaktadır. Bireysel kullanıcılar kendi hayatlarına dair paylaşımlar yaparken kurumsal kullanıcılar ise firmalarına yönelik paylaşımlar yapmaktadır. Bu sayede firmalarını internet ortamında ön plana çıkarabilmektedirler. Aynı zamanda bu tür firmalar ürün satış işlemlerini de buradan gerçekleştirmektedirler.

İnstagram da yapılacak şeyler :
• İnstagram da gönderi beğeni
• Hikaye paylaşma
• Fotoğraf ve video paylaşma
• Canlı Yayın yapma
• Dm ile iletişim kurma (Direct Message)
• Kişi takip etme-edilme

İnstagram Nasıl Yüklenir?
İnstagram uygulaması android ve ios telefonlar için tasarlanmıştır. Bu uygulamayı indirmek için android kullanıcıları Google play’den  apple kullanıcıları ise app storeden indirme işlemini yapabilirler.