Teknoloji
Giriş Tarihi : 15-04-2019 15:43   Güncelleme : 15-04-2019 15:43

Son dakika. PubG oyunu yasaklandı

tehlike saçan Mavi Balina oyunundan sonra Player Unknown's Battle Grounds olan ve PubG olarak bilinen oyun yasaklandı

Son dakika. PubG oyunu yasaklandı

PlayerUnknown's Battlegrounds oyuncuları artık bu sevdikleri battle royale oyunu ile vakit geçiremeyecek.

Nepalli bir yerel habere göre ülke, "çocukların ve gençlerin çalışmalarına ve davranışlarına negatif etkide bulunduğu" gerekçesi ile oyunu tamamen yasakladı. Nepal'in Metropol Suç Bölümü, Katmandu Bölge Mahkemesi'nden oyunu yasaklamak için izin aldıktan sonra Nepal Telekomünikasyon Otoritesi ile iletişime geçerek, internet ve mobil hizmet sağlayıcılarına yasak emri verilmesini istedi. 

Katmandu Gazetesi ile konuşan polis yöneticisi Dhiraj Pratap Singh, okulların ve velilerin oyun hakkında çok fazla şikayette bulunduklarını, çocukların "çalışmalarını engellediğini ve daha agresif davranışlar gösterdiklerini" söylediklerini belirtti. Ayrıca polis, oyunu oynarken yakalanan kişilerin tutuklanacaklarını da sözlerine ekledi. Türkiye içinde aynı şey olursa bana göre biz kesin daha fazla oynamaya çalışırız bir zamanlar twitter yasaklanınca twittere giriş oranının artması gibi. 

Tabiki Her ne kadar henüz resmi bir doğrulama ortada olmasa da yasağın, oyunun hem standart hem de mobil sürümleri için geçerli olduğu tahmin edilebilir. Yani her türlü PUBG Yasak. Ayrıca ülkenin yasağı sadece PlayerUnknown's Battlegrounds ile sınırlamayı mı planladığı yoksa Fortnite gibi diğer büyük battle royale isimlerine de mi genişleteceği henüz belli değil..