Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2020 16:41   Güncelleme : 17-05-2020 16:41

Sokak hayvanları için seferberlik

Kayseri Kocasinan Belediyesi sokağa çıkma yasağı sonrasında beslenme olanakları azalan sokak hayvanları için yemleme yaptı.

Sokak hayvanları için seferberlik

Kayseri Kocasinan Belediyesi, sokak hayvanlarını unutmadı. Coronavirüs salgını nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararı alınması sonrasında beslenme imkanları azalan sokak hayvanları için yemleme yapıldı.

Yemleme yapılıyor
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının ardından da beslenme olanakları azalan sokak hayvanları için yemleme çalışmasını artırarak devam ettiklerini söyledi. Sosyal belediyecilikle belediyenin şefkat yüzünü her alanda yansıttıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Eşref-i mahluk olan bütün canlılara yönelik sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de ilçenin muhtelif yerlerine besleme noktaları yerleştirerek, sokak hayvanları ile doğadaki diğer canlıların su ve mama ihtiyacını karşılıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, her zaman olduğu gibi bu süreçte de yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve diğer canlılar için ilçenin muhtelif yerlerine düzenli aralıklarla yem bırakıyor. Bu doğrultuda yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz. Vatandaşların memnuniyetini kazanan ve diğer kurumlara da örnek olan hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Bu vesile ile bizlere destek olan hayvanseverlere teşekkür ediyorum" dedi.

Alo Belediye hattı
Kocasinan Belediyesi’nin sokak hayvanları için gerçekleştirdiği çalışmaların övgüye değer olduğunu vurgulayan hayvanseverler ise “Belediyemizin yaptığı sosyal projelere destek verebilmek bizler için mutluluk verici bir durum. Biz hayvanları seviyor ve onlara değer veriyoruz. Kocasinan Belediyesi’nin de aynı hassasiyeti göstermesi bizleri gerçek manada memnun ediyor. Bu gibi çalışmaların artarak devam etmesini ve diğer kurumlara da örnek olmasını diliyoruz” dediler.

Öte yandan Kocasinan sakinlerinin, hasta ve yaralı halde bulunan sokak hayvanlarına rastlamaları durumunda Kocasinan Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çözüm Merkezi'nin 222 70 00 numaralı telefon hattını aramalarının yeterli olacağı bildirildi.