SMA Hastası 14 aylık Hasan Çınar yardım bekliyor

20201203-sma-hastasi-14-aylik-hasan-cinar-yardim-bekliyor-949949-c1c6520e0b75c618d2a0.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’de yaşayan 14 aylık Hasan Çınar, sağlığına kavuşmak istiyor. Hasan Çınar’ın tedavi olması yardım kampanyası başlatıldı

Kayseri’de yaşayan 14 aylık Hasan Çınar Süyüm, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Elmas – Sefa Süyüm çiftinin 14 aylık çocukları Hasan Çınar SMA hastalığının pençesinde. Süyüm ailesi, 8 aylıkken SMA tip-2 hastalığına yakalanan minik Hasan Çınar için yardım kampanyası başlattı. SMA tip-2 hastalığına yakalanan 14 aylık Hasan Çınar’ın sağlığına kavuşması için Gen tedavisi olması gerekiyor. Türkiye’deg erçekleştirilemeyen ve Amerika’da olmasıg ereken tedavi için Hasan Çınar Yürüsün adı altında yardım kampanyası başlatıldı.

Minik Hasan eriyor
Minik Hasan Çınar’ın annesi Elmas Süyüm, tedavinin Amerika’da mümkün olan SMA tip-2 hastalığının çaresi için üretilen ilacın Türkiye’ye girişinin yasak olduğunu ifade etti. Elmas Süyüm, “Çocuğum her geçen gün hastalığın ağır boyutuna ulaşıyor. Gittiğimiz hastaneler bize bu hastalığın çaresinin burada mümkün olmayacağını, tedavi için üretilen ilacın Amerika’da olduğunu söylüyor. Sağlık Bakanlığı bu ilacın ülkeye girişine izin vermiyor ama bu ülkede bu hastalıkla pençeleşen binlerce insan var.  Bu hastalığa yakalanan oğlumuzu hiçbir şekilde vücudunu hareket ettiremiyor. Çünkü her gün kasları eriyor” dedi.

Anne feryat ediyor
Anne Elmas Süyüm, “Bu acıya hangi anne ya da baba, ya da insan dayanabilir? Ben artık dayanamaz oldum. Devletimizden yardım bekliyoruz. Hasan Çınar’ın bu hastalıktan kurtulması için yüzde 95 ölçüde hayata tutunduracak olan ilacı oğlumuza kullandırmak istiyoruz. Bunun için ABD’de 3 aylık tedavi sürecine girmemiz gerekiyor. Bu da ciddi bir maddiyat gerektiriyor ve maddiyat bizde yok! Yani paramız yok diye çocuğumun erimesini kabul edemiyorum. Yardımseverler sesimizi duysun, devletimiz sesimizi duysun ve bizlere çare olsun. Hasan Çınar yaşasın ve tıpkı yaşıtları gibi evin içinde oradan oraya koşarak çocukluğunu yaşasın. Bir kampanya başlattık. Kampanyamıza katkıda bulunup, sizin sağlıklı çocuklarınız gibi bizim çocuğumuzda sağlığına kavuşmasını istemez misiniz? Bir çare olmak istemez misiniz? Derdi veren Allah dermanı da siz yardımseverler aracılığıyla sağlamanızı sizlerden istemiştir. Bize ulaşmak isteyen duyarlı insanlar için Tel numaramız: 05536642740” çağrısında bulundu.

Hesap numarası
14 aylık minik Hasan Çınar için yardım kampanyası başlatıldı. Hasan Çınar adına Kuveyt Türk Katılım Bankası’na hesap açıldı. Banka hesap numarısı üzerinden Hasan Çınar’a destek olmak isteyen vatandaşlar için:
Alıcı: Sefa Süyüm
Banka: Kuveyt Türk Katılım Bankası:
İban: TR59 0020 5000 0967 8016 4000 01
Açıklama: Hasan Çınar Yürüsün

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!