Sinema yasağı ne zaman son

20210101-sinema-yasagi-ne-zaman-son-406390-314f900a33f4274c54a9.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri koronavirüs tedbirleri kapsamında sinema yasağının ne zaman son bulacağı belli oldu. Sinema salonları ne zaman açılacak işte tarihi

Kayseri İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, sinema salonlarının ne zaman faaliyete başlayacağı konusunda karara vardı. Sinema salonları ne zaman açılacak. Sinema yasağı ne zaman son bulacak. İşte İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aldığı karar neticesinde “İçişleri Bakanlığı’nın 18 Kasım 2020 tarihli ve 19161 sayılı Genelgesine istinaden; kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar ve önlemler belirlenmiş ve bu kapsamda sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin de 31 Aralık 2020 tarihine kadar durdurulması yönünde kurulumuzca 18 Kasım 2020 tarihli ve 2020/113 sayılı karar alınmıştı. Gelinen aşamada, gerek sektörün bu yöndeki talepleri gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda; salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Mart 2021 tarihine kadar ara verilmesine, alınan kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!