Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 21-11-2019 19:33   Güncelleme : 21-11-2019 19:37

Seyfettin Yesügey ne kadar ceza aldı

134 maç ceza. Kayseri amatör futbol haberi. Kayseri Sağlıkspor futbolcusu Seyfettin Yesügey tarihi bir ceza aldı. Sağlıkspor'dan hangi futbolcular ceza aldı. Hakem Ahmet Ulu'ya yumruk atan futbolcular kaç maç ceza aldı

Seyfettin Yesügey ne kadar ceza aldı

Kayseri Süper Amatör Küme’de geçen hafta oynanan Kayseri Sağlıkspor-Trend Gayrımenkulspor maçında hakem Ahmet Ulu’ya yumruk ve uçan tekmeler ile saldırarak maçın yarıda kalmasına sebebiyet veren Sağlıkspor oyuncu ve antrenörlerine ceza yağdı.

134 maç ceza
Kayseri İl Disiplin Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantı neticesinde 1’i antrenör, 5’i futbolcu toplam 6 kişiye 134 maç ceza verdi. Hakeme uçan tekme atan Seyfettin Yesügey, 44 maç ceza ile en fazla ceza alan oyuncu oldu. Disiplin Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Sağlıkspor futbolcularından Erkan Polat’a 3 maç, Şuayip Ceyhan’a 14 maç, Seyfettin Yesügey’e 44 maç, Görkem Çevirme’ye 22 maç, Hakan Karakaş’a 26 maç ceza verilirken olaylara karışan antrenör Erdal Toz’a ise 25 maç ceza verildiği duyuruldu. Son yıllarda en ağır cezaların uygulandığı maçta hakeme uçan tekme ile saldıran oyuncu Seyfettin Yesügey’e verilen 44 maçlık ceza ise dikkat çekti.

Hafta sonunda Kayseri’de oynanan Sağlıkspor-Trend Gayrımenkulspor maçında hakeme saldırı gerçekleşmiş ve maç yarım kalmıştı. Olaylarda hakeme yumruk ve uçan tekmeler ile saldıran Sağlıksporlu oyuncu ve antrenörler hakkında il disiplin kurulu kararını verdi.