04 NİSAN 2020 Cumartesi 03:11
Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 03-01-2020 18:49

Şevketi Bostan Çayı nasıl yapılır?

Şevketi Bostan otu kimlere şifa olur, kimler tüketemez. Şevketi Bostan Çayı nasıldır

Şevketi Bostan Çayı nasıl yapılır?

Şevketi Bostan, Güneydoğu Asya ve Akdeniz ülkelerine ait bir bitki türüdür. Şevketi bostan bitkisi geçmişte birçok alanda alternatif tıp yöntemi olarak kullanılmaktaydı. Şevketi Bostan, 70 santimetre yüksekliğe kadar büyüyen ve tüylü bir yapıya sahiptir. Şevketi Bostan bitkisi kök kısmı toprağın altında yetişen sap kısmı ise yeşil olan bir bitki türüdür. 

Çayı nasıl yapılır
Bir çok hastalığın şifası olarak gösterilen Şevketi Bostan Otundan çay da yapılıyor ve tüketiliyor. Şevketi Bostan, kurutulmuş bir halde çay olarak tüketilebilir. Tek yapılması gereken 2 fincan kaynar suya 2 gram Şevketi Bostan bitkisini atmak ve 5 dakika boyunca demlenmesini beklemek. Yemeklerden önce aç karnına günde 2 defa olmak üzere tüketilebilir.

Yan etkileri..
Şevketi bostan bitkisinin yan etkisi bulunmaktadır. Ancak her bitkide olduğu gibi kullanımı abartıldığında Şevketi Bostan sağlık açısından yan etkiler gösterebilmektedir. Hamile olanlar, Böbrek rahatsızlığı olanlar, Mide ülseri olanlar, Gastrit problemi olanlar ve ağır ilaç kullananlar Şevketi Bostan tüketmemeli.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA