Gündem
Giriş Tarihi : 18-02-2021 19:30   Güncelleme : 18-02-2021 19:30

Sevda Erginci İsyan Etti Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Bu İsyanını Dindirdi!

Pazartesi akşamları yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesi olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, yayınlanan yeni bölümleriyle izleyicilerini ekran karşısında heyecanlandırmaya devam ediyor.

Sevda Erginci İsyan Etti Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Bu İsyanını Dindirdi!

Pazartesi akşamları yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesi olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, yayınlanan yeni bölümleriyle izleyicilerini ekran karşısında heyecanlandırmaya devam ediyor. Büyük bir hayran kitlesi olan dizi ve dizideki oyuncular başarıları ve dizide gösterdikleri performanslarla sürekli konuşulmaya devam ediyor. Dizide Turna karakterine hayat veren Sevda Erginci bir takım samimi açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu, Ömer Hayyam ve Hasan Sabah karakterlerine karşı daha önceden de büyük bir ilgi duyduğunu açıklamasında dile getirdi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde de bu nedenden dolayı büyük bir heyecan yaşadığını da kelimelerine ekledi.

Sevda Erginci'nin İsyanı Neydi?

Oldukça büyük başarılara imza atmış ve Tarihe adını yazdırarak başarılı olan Hasan Sabah ve Ömer Hayyam için neden bir film çekilmediğini sorgulayan oyuncu bu duruma da daha önceden isyan ediyormuş. Bu ilk isyanı değilmiş açıkçası. Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi ile bu isyanı dinmiş oldu. Oyuncu daha önceden bu karakterle ilgili olarak birçok bilgi sahibi olduğunu ve karakterlerle ilgili olarak bulduğu yazıları okuduğunu da dile getirdi.

Oyuncu yaptığı açıklamada: "Ben senaryoyu okumadan bana hikayeden biraz bahsettiler. Daha sonra Ömer Hayyam ve Hasan Sabah'ın hikayedeki varlığından bahsettiklerinde heyecanlandım. İki karaktere de ilgi ve hayranlık duyuyorum. Haklarında ki her şeyi okuyorum. Hatta hep derdim ki; bu karakterler çok özel karakterler. Neden bunlarla ilgili olarak Türkiye'de bir film çekilmiyor? Melikşah ve Nizamimülk de çok değerli karakterler. Yani bu işte olacağımı duyduğumda zaten çok heyecanlanmıştım". Diyerek hislerini söyledi.

Oyuncunun Bilinmeyen Farklı Uğraşları

Seçimini oyunculuk mesleğinden yana kullanmasaydı mimarlık yapabileceğini veya şef olabileceğini de dile getiren Erginci, oyunculuğu istediği kadar diğerlerini istemediğini de sözlerine ekledi. Oynadığı Turna karakteriyle, gerçek hayattaki halinin benzerliğinden de bahsetti. Turna karakterinin zayıf olmayı göze aldığını fakat kendisinin bunu göze alamayacağını da ifade etti. Sevda Erginci: "Turna'nın bazen söylediği cümleleri niye söylediğini sorguluyorum. Ben gerçek hayatta bunları söylemeye cesaret edemezdim" diyerek bu yönde benzerlik göstermediklerini de sözlerine ekledi.