Siyaset
Giriş Tarihi : 03-04-2020 16:13

Serdar Turan'dan Türkeş açıklaması

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, merhum Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümünde önemli açıklamalar yaptı.

Serdar Turan'dan Türkeş açıklaması

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 23’ncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Alparslan Türkeş'in Türk dünyasının Başbuğu olduğunu belirten Turan, "Büyük fikir ve dava adamı, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları kurucusu, Ülkücü hareketin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'i, rahmet-i rahmana kavuşmasının 23’ncü yıl dönümünde minnet, hasret ve dua ile anıyorum” dedi.

Başkan Turan mesajında, “Rahmetli Başbuğumuz, her türlü gayri milli siyasete ve yaklaşımlara kesin çizgilerle karşı duran, tabutluklara sığmayan ulu bir çınardır. Ülkemizin ve milletimizin farklı nedenlerle bugün içerisinde bulunduğu durum, Rahmetli Başbuğumuzun fikirlerinin değerini ve hayati önemini bir kez daha ve net olarak ortaya koymaktadır. Devletimizin ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin daha üstüne çıkabilmesinin yegâne yolu, milli bir çizgide durmak, bundan asla taviz vermemek ve bu ilkeler ışığında çok çalışmaktır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş`in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde var olduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir” dedi.

Serdar Turan, “Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. İnanmış, samimi ve idealist Ülkücü gençlik, emanete hiçbir zaman hıyanet nedir bilmeden ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in mirası olan, Ülkü Ocaklarına her zaman sahip çıkarak, gerekirse geleceğini ortaya koyarak, bu kutlu yolda yürümeye devam edecektir. Bu kutlu yolda, sevdamız, davamız ve yüreklerimizde yaşayan, karanlıklarımıza ışık saçan, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 23’ncü yıl dönümünde minnet, hasret ve dua ile anıyorum” cümleleri paylaştı.