Gündem
Giriş Tarihi : 29-05-2020 13:34   Güncelleme : 29-05-2020 13:34

Sen misin torunlara saldıran

Sinop Mertoğlu köyünde yaşayan Recep Gördal, torunlarına saldıran 4 metrelik yılanı gözünü kırpmadan öldürdü.

Sen misin torunlara saldıran

Sinop'ta bir dede, aman dileyen torunlarını yılanın pençesinden kurtarmayı başardı. 64 yaşındaki Recep Dede, torunlarına saldıran 4 metrelik dev yılanı öldürdü.

Sinop'un Mertoğlu köyünde yaşanan olayda; 64 yaşındaki Recep Gördal, bahçede oynayan torunlarına saldırıya geçen 4 metre boyundaki dev yılanı tüfekle vurarak etkisiz hale getirdi. Daha önce de defalarca yılan ile karşılaştığını ancak hiç öldürme yoluna gitmediğini ifade eden 64 yaşındaki Recep Dede, yılanın torunlarına saldıracak olmasından ötürü bu kez öldürmek zorunda kaldığını söyledi.

Recep dede, "Torunlarımın çığlık çığlığa kaçıştığını gördüm. Arkalarından da başını yaklaşık 1 metre yukarıya kaldırmış halde yılan geliyordu. Hemen tüfeğimi aldım ve kaçmasını sağlamak amacıyla ateş ettim. Ama kaçmadı, saldırmaya devam etti. Hala üzerimize geliyordu. Ben de en son kafasına ateş ederek etkisiz hale getirdim. Vurmak istemezdim. Zaten gördüğümüz yılanlara dokunmuyoruz. Sonuçta can taşıyorlar ve doğanın dengesini sağlıyorlar. Bahçelerimizdeki fareleri yiyorlar. Ama bu farklıydı. Saldırınca mecburen kendimizi koruduk. Hala aklıma geldikçe korkuyorum. Böyle bir yılanla bu bölgede ilk kez karşılaştım" dedi.