DOLAR %
EURO %
ALTIN 461,101,52%
BITCOIN 488806-3,47%
Kayseri
20°

PARÇALI BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Semptomsuz 4 kalp hastalığı belirtisi

Semptomsuz 4 kalp hastalığı belirtisi

ABONE OL
29 Mart 2021 01:30
Semptomsuz 4 kalp hastalığı belirtisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pek çok insan kalp hastalığının göğüs ağrısı semptomlarına o kadar şiddetli yol açtığına inanmaktadır ki, sağlığa göre bazı kalp hastalıkları semptomsuz olduğundan gerçekte bu hayati organdaki tüm bozuklukların açık belirtileri yoktur. Kompas. Asemptomatik kalp hastalığı genellikle kısa süreli çok hafif bir kalp krizidir ve bazı hastalar bu hastalığın tehlikeli olmadığına inandıkları için bunu görmezden gelirler, bu birçok erkeğin yaşayabileceği bir durumdur.

Ayrıca semptomsuz kalp hastalıklarının sigara içenlere, fazla kilolu kişilere, egzersiz yapamama, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve genel olarak kalp krizi gibi şeker hastalarına saldırması daha olasıdır, semptomsuz kalp hastalıkları da risk. Ölümcül ikinci kalp krizi geçirme Hiçbir belirti ortaya çıkmasa da, gerçekte bu sağlık sorunu hastanın fiziksel değişiklikleri ile anlaşılabilir.

İşte izlemeniz gereken asemptomatik kalp hastalığının bazı belirtileri:

1. Göğüs rahatsızlığı

Kalp hastalığı, göğüs rahatsızlığının semptomları olmadan tanınabilir. Bu rahatsızlık her zaman sol göğüste olmayıp, asit reflü hastalığı tekrarladığında olduğu gibi ortada da ortaya çıkabilir. Hasta göğüs ağrısı, basınç, gerginlik veya Tablet veya başka bir rahatsızlık hissedebilir ve semptomlar her zaman şiddetli değildir, ancak sadece birkaç dakika görünebilir ve ardından iyileşip tekrarlayabilir.

2. Rahatsız hissetmek

Semptomsuz kalp hastalığı belirtileri her zaman kalp organını hedef almaz veya orada yaşamaz. Bazen vücudun her yerinde kalp hastalığı belirtileri de hissedilebilir ve bu da bu sağlık sorununun tespit edilmesini zorlaştırır. Kalp rahatsızlığı olan kişilerin hissedebileceği yorgunluk hissi ortaya çıkabilir Kollarda, boyunda, sırtta, çenede ve midede semptomlar da farklı olabilir, bazen sırtına bastırılmış gibi hisseden biri olabilir veya sıkı, bir iple bağlamak gibi.

3. Nefes darlığı ve baş dönmesi

Hastalar, yorucu fiziksel aktivite yapmamalarına rağmen nefes darlığı çekerler ve bu nefes darlığına göğüs ağrısı veya göğüs ağrısı eşlik etmez, ayrıca baş dönmesi olan kişilerde genellikle hissedilir ve kadınlarda genellikle hastalık belirtileri vardır. , nefes darlığı ve baş dönmesi, ancak erkekler benzer semptomlar yaşayabilir.

4. Mide bulantısı ve soğuk terleme

Grip veya soğuk algınlığı olan kişilerde genellikle mide ağrısı, mide bulantısı ve çok fazla soğuk terleme görülür ve kalp hastalığı olan kişiler de bu durumu semptomsuz hissedebilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP