Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-06-2019 14:18

Sedat Kılınç Kayserispor için sahada

İşadamı Sedat Kılınç, İstikbal Mobilya Kayserispor'a başkan olacak mı? Yüksel Yıkılmaz sordu, Sedat Kılınç cevapladı.

Sedat Kılınç Kayserispor için sahada

İstikbal Mobilya Kayserispor'da 29 Haziran 2019 Cumartesi günü tarihi bir genel kurul gerçekleştirilecek. Sarı Kırmızılı kulüp, yeni başkanını ve yeni yönetimini belirleyecek. Son 2,5 yıldır takımın başkanlığını yürüten Erol Bedir'in aday olmayacağı Genel Kurul toplantısı öncesinde yeni bir isim gündemde.

Kendi ismini taşıyan inşaat firması sahibi olan Sedat Kılınç, İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısına sayılı günler kala adaylığı ile ilgili açıklama yaptı. Editörümüz Yüksel Yıkılmaz'ın sorularını yanıtlayan işadamı Sedat Kılınç, İstikbal Mobilya Kayserispor için başkan adayı olduğunu deklare etti.

Aday
Sedat Kılınç, "Kayserispor'un sahipsiz kalmasına asla müsaade etmeyeceğiz" diyerek başladığı açıklamasında "Kayseri'de yaşayan bir işadamı olarak elbette sporu ve Kayserispor'u takip ediyoruz. Kayseri'nin takımının daha başarılı olmasını biz de istiyoruz. Takımın sıkıntılı süreçte olması bizleri de üzüyor. Mevcut yönetimin görevi bırakma kararı sonrasında da bir oluşum içerisine girme kararı aldık. Çünkü bu takımın büyük bir değişime ihtiyacı var. Yeni projelere, yeni yüzlere ihtiyacı var. Bu kişi ve grup da biziz diye düşünüyorum. Bunun için de Kayserispor başkanlığı için adayım" dedi.

"Görüşmedim"
Mevcut Başkan Erol Bedir ile şu ana kadar bir görüşme yapmadığını söyleyen Sedat Kılınç, "Takımın ciddi bir borç içerisinde olduğundan haberdarız. Elbette göreve gelirken ekonomik gücümüz olarak geleceğiz. Takımın heba olmasına müsaade etmeyeceğiz. Şunu da yapacağız; hesapları inceleyeceğiz. Nereye nasıl borç yapılmış bunu bilmek gerekir" cümleleri kurdu.

Çekilecek mi?
Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Erol Bedir'in de aday olması halinde çekilip çekilmeyeceği yönündeki soruya ise "Bu saatten sonra geri adım olmaz. Çekilmem. Yarın da basın toplantısı yaparak hem adaylığımı hem projelerimi açıklayacağım" ifadesinde bulundu.