Kayserispor
Giriş Tarihi : 03-01-2021 22:26   Güncelleme : 03-01-2021 22:26

Samet Aybaba'dan istifa yorumu

Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba istifa etti mi? Samet Aybaba istifa söylentileri ve Beşiktaş yenilgisi ile ilgili neler söyledi

Samet Aybaba'dan istifa yorumu

Süper Lig'in 16.haftasında sahasında Beşiktaş ile karşılaşan ve son dakikalarda yediği goller ile müsabkadan yenik ayrılan Hes Kablo Kayserispor'da teknik direktör Samet Aybaba eleştirinin hedefi haline geldi. Son 10 maçında galibiyete hasret kalan ve son 4 maçından yenik ayrılan sarı kırmızılı takımda teknik direktör Samet Aybaba'nın radikal karar alıp istifa edeceği yönünde beklenti vardı.

İstifa açıklaması
Beşiktaş yenilgisi sonrasında açıklama yapan teknik direktör Samet Aybaba, istifa ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını ifade etti. Beşiktaş maçı değerlendirmesini yapan Aybaba, kendisine yöneltilen "İstifa ettiğiniz söyleniyor doğru mu" sorusuna şaşkın bir ifade ile "Benim haberi yok. Ne zaman nerede istifa etmişim" şeklinde tepki gösterdi. Aybaba sarı kırmızılı kulüpteki görevinin başında olduğunu ve takımı hedefine taşımak adına çaba sarfedeceklerini dile getirdi.

Yenilgi sebebi
Beşiktaş'a karşı sergilenen futbol ve alınan skor ile ilgili de açıklama yapan teknik direktör Samet Aybaba, "Beşiktaş karşısında puan veya puanlar almak istedik. Planımız birinci bölgeden sağlıklı bir şekilde öne çıkmak ve pozisyon aramaktı. Ancak çıkışı doğru yapamadık. Beşiktaş'a karşı çıkışı yanlış yapınca sonucuna katlanmak lazım. Hata yaptık ve kazanma şansımızı düşürdük. Gol yollarında etkili olamadık. Maç berabere bitecek gibi görünürken kalemizde goller yedik ve kazanamadık. Türkiye'nin en iyi iki hakeminin verdiği kararlara bakmak lazım. Bu kararları irdelemek lazım. İnsanların seyir keyfi alacağı mutlu olacağı bir futbol artık gittikçe uzaklaşmaya başladı. Futbolun ciddi sorunları var" yorumu yaptı.

Transfer istedi
Teknik Direktör Aybaba, sarı kırmızılı takımın transfer yapması gerektiğini söyleyerek, "Oyuncularım koşuyor mücadele ediyor ama kadro eksikliği bizim belimizi büküyor. Ön libelomuz yok. Oyuncularım ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bu bizi bir yere getirir mi, getirmez. Takviye yapmak lazım. Transfer yapmak lazım. Çıkışa geçmeliyiz" cümleleri kurdu.

Haber: Halil Köktaş