Kayserispor
Giriş Tarihi : 20-10-2019 17:52   Güncelleme : 20-10-2019 17:56

Samet Aybaba Kasımpaşa maçı için ne dedi

Samet Aybaba, Kayserispor'un başında 111. resmi maçına çıktı. İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, berabere biten Kasımpaşa maçı sonrasında neler söyledi.

Samet Aybaba Kasımpaşa maçı için ne dedi

Teknik Direktörü Samet Aybaba, İstikbal Mobilya Kayserispor'un başında çıktığı 111.resmi maçında kazanamadı. Kasımpaşa karşısına mutlak galibiyetk parolası ile çıkılmasına rağmen 1-1'lik sonuç neticesinde 1 puan alındı. Maç sonrası açıklama yapan tecrübeli teknik adam, sergiledikleri oyunun iyi olmadığını ifade etti.

Kasımpaşa maçı sonrası basın toplantısında konuşan samet Aybaba, "7-8 gündür çalışıyoruz. Futbol adına bir şeyler geliştirmeye çalıştık. Takımı nasıl geliştirebiliriz, içine coşkuyu nasıl koyarız onu anlattık. Eksiklerimiz var. Bazı oyuncuların kulüpten beklentileri ile ilgili sıkıntıları var. İyi başlayamadığımız bir oyun oldu. Bazı sıkıntıları üstümüzden atacağız. İkinci yarı biraz daha istediler. Kaleciye takıldık. Oyuncularımızı futbol adına değil, futbol dışındaki hayatları için de geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Samet Aybaba, maçın ikinci yarısında sergiledikleri oyunu ligin geneline yansıttıkları taktirde iyi neticeler alacaklarına inandığını da söyleyerek, "Mücadele etmeyen, oyuna küsen, formanın hakkını vermek için çabalamayan benim oyuncu olamaz" diye konuştu.

Aymen abdennour, Dja Djedje, Adryan Tavares ve Emmanuel Adebayor'un alacaklarının tamamını istemesi ve almadıkları taktirde maça çıkmak istemedikleri söylemesi üzerine kadro dışı bırakılması ile ilgili de konuşan Aybaba, Türk futbolunun en önemli sorununu ekonomi olduğunu ifade etti. Samet Aybaba, “Bu ülke futbolunu böyle bir ekonomi ile nasıl yöneteceğiz. Biz, bu futbolun bu paralarla, bu yabancılarla yürüyemeyeceğini söylüyoruz. Bazı yabancı oyuncular Avrupa’da çok düşük maaş alıyor. Türkiye’deki kulüplerin sorunlarını bildikleri halde yüksek maaş alıyorlar. Alamazlarsa UEFA’dan alırız diye düşünüyorlar. Bu sorunlara çözüm bulmak lazım. Kulüpler bu şekilde düşünürse sorunlar artarak devam edecek" açıklaması yaptı.