Kayserispor
Giriş Tarihi : 10-11-2020 20:10   Güncelleme : 10-11-2020 20:13

Samet Aybaba kanunları

Hes Kablo Kayserispor ile yeniden anlaşan teknik direktör Samet Aybaba, sarı kırmızılı takımı başarıya taşımak için çabalayacak.

Samet Aybaba kanunları

(ÖZEL HABER) Süper Lig'de ilk 8 haftalık bölümü 6 puanla noktalayan Hes Kablo Kayserispor'da Bayram Bektaş'ın gönderilmesinden sonra anlaşmaya varılan teknik direktör Samet Aybaba, Kayseri'ye gelerek görevine başlayacak.

Aybaba'nın ekibi
Kayserispor'da daha önce 3 farklı dönemde çalışan tecrübeli teknik adam, yarın Kayseri'ye gelecek. Bşkan Berna Gözbaşı ile son bir görüşme yapıp sonrasında resmi sözleşmeye imzayı atacak olan Samet Aybaba, mesaiye başlayacak. Takımın başındaki ilk idmanına çıkacak olan Aybaba, yardımcılarını da belirledi.
Teknik Direktör Samet Aybaba'nın ekibinde Recep Çetin (yardımcı antrenör), Selçuk Erdoğan (yardımcı antrenör), Ivko Gancev (kaleci antrenörü), Özcan Bizati (performans antrenörü), Hikmet Yunus Kaya (atletik performans antrenörü), Emir Şiranlı (performans analisti) görev yapacak. Kayserispor'un çiçeği burnundaki antrenörlerinden Gökhan Ünal'ın ekipte olup olmayacağı ise belli değil.

Aybaba kuralları
Tempo Medya haber Müdürü Yüksel Yıkılmaz'a konuşan teknik direktör Samet Aybaba, sarı kırmızılı takımın kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ancak takım hüviyetine bürünme noktasında sıkıntılar yaşadığını tespit ettiğini söyledi. Aybaba, "Kayserispor, büyük kulüp. Kayserispor büyük takım. Anadolu'nun güçlü takımı. Bu büyüklüğünü göstermedeki sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Lig uzun maraton. Tüm futbolcularımız bize lazım. Hepsiyle tek tek de görüşeceğiz, toplu olarak da görüşeceğiz. Moral motivasyonu aşağıya çeken ne varsa ortadan kaldıracağız. Takım olacağız. Disiplinli bir takım olacağız. Antrenmanda ve maçta maksimum performansa erişmek için çalışacağız" dedi.

Birlik çağrısı
Tecrübeli teknik adam, "Kayseri'nin ve Kayserispor'un benim gönlümdeki yeri her zaman farklıdır. Uzun zaman hizmet ettiğim bir şehir. Geçen sezon tatsız kısa bir süreç yaşandı. Bu sezon çok farklı olacak. Kayseri'de yarım kalan bir hesabımız var. Bu sezon bunu başarmak için çabalayacağız. Ancak işimiz kolay değil. Bu zorlu süreçtenh elbirliği ile çıkacağız. Yönetim kurulu olarak, teknik heyet ve futbolcular olarak bizler, medya olarak sizler, taraftarımız, Kayseri halkı topylekün birlik olmalıyız. Tek yumruk olduğumuz zaman güçlüklerin üstesinden geleceğimize inanıyoruz" cümleleri kurdu.