Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-10-2019 19:52   Güncelleme : 24-10-2019 19:54

Samet Aybaba isyan etti

İstikbal Mobilya Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba, antrenman öncesinde isyan etti. Samet Aybaba, peşini bırakmadıklarını söylediği sinekler ile ilgili anısını da anlattı

Samet Aybaba isyan etti

İstikbal Mobilya Kayserispor'da bir bu eksikti. Teknik Direktör Samet Aybaba takip ediliyormuş. Ancak Aybaba'yı takip eden ne bir dedektif ne bir suçlu ne de menajer. Aybaba'yı takip eden küçük bir hayvan türü. çoğu insanın sevmediği bir yaratık..

Samet Aybaba'yı takip eden canlının türü sinek. Aybaba, adeta gittiği her yerde sinekler ile sıkıntı yaşıyor. Son olarak İstikbal Mobilya Kayserispor antrenmanı öncesinde sıkıntı oldu. Teknik Direktör Samet Aybaba, basın mensuplarına açıklama yaparken sineğin verdiği rahatsızlığa isyan etti. Aybaba, öyle rahatsız oldu ki; Kayserispor ile ilgili cümlelerini bir kenara bırakıp sinek ile ilgili başından geçeni anlattı.
Herkes de güldü..

İşte o anlar..


Sinekleri çeken 5 etken
Uzmanlara göre; sineklerin, hedeflerini seçerken ilk olarak görmeleri gerekiyor. Buradan yola çıkarak, sineklerin akşamüzeri itibariyle görüşleri artıyor. Koyu ve kırmızı renklerin sinekleri çektiğine dair araştırmalar mevcut. Çıkardığımız karbondioksit ne kadar yoğunsa sineklerin o kadar yoğun çekildiği ve metrelerce öteden algıladıkları söyleniyor. Sineklerin gece başın üzerinde dönüp durmasının sebebi de bu şekilde açıklanıyor. Sıcak ve ter sinekleri çekiyor. Sinekler özellikle terdeki laktik asit, ürik asit, amonyak ve diğer maddelere geliyorlar. Kişilerin derilerinde doğal olarak bulunan bakterilerin kişiden kişiye farklılık göstermesinin seçmede etkili olduğu dile getiriliyor. Hamile kadınların sinekler için daha çekici olduğu görülüyor. Bunun artan vücut ısısı ve artan karbondioksit ile de açıklanabileceği belirtiliyor.

Haber-Görüntü: Halil İbrahim Güneş