Kayserispor
Giriş Tarihi : 28-10-2019 14:24   Güncelleme : 28-10-2019 14:43

Samet Aybaba 17 gün dayanabildi

İstikbal Mobilya Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba istifa etti. Kendisini Kayserili addeden Samet Aybaba sadece 17 gün dayanabildi.

Samet Aybaba 17 gün dayanabildi

Spor Toto Süper Lig'de kötü günler geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor'da 17 gün önce göreve getirilen teknik direktör Samet Aybaba, görevinden ayrıldı. Göztepe maçı sonrasında istifa eden Hikmet Karaman'ın yerine göreve getirilen ve Kayserispor'un kendinde özel bir yeri olduğunu söyleyerek göreve başlayan Aybaba sadece 2 maç dayanabildi.

Sadece 2 maç
Kendisini Kayserili olarak addeden Samet Aybaba, Kayserispor'da bir kez daha görev almasını sağlayanlarla bile konuşmadan Kayseri'den ayrılmayı uygun gördü. 4-0 biten Yeni Malatyaspor maçı sonrasında "Kayserispor'a hatır için geldim" diyerek kendisini adeta kulübün üzerinde gören Aybaba, sarı kırmızılı takımdaki sıkıntıları bilmesine rağmen erken pes etti. 2 haftada İstikbal Mobilya Kayserispor takımı Samet Aybaba yönetiminde, Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalırken Yeni Malatyaspor'a da 4-0 mağlup olmuştu.

Tokgöz açıkladı
Haber merkezimize açıklama yapan İstikbal Mobilya Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, "Samet hoca ile yeni bir sayfa açarak başarıya endekslenmiştik. Ancak gelinen noktada bugün itibariyle Samet Aybaba ile yollarımızı ayırdık. Takımı kimin antre edeceğine ve kimin maça çıkaracağına karar verdikten sonra tamamen sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe maçına odaklanacağız" dedi.

Kulüpten açıklama
İstikbal Mobilya Kayserispor kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada da "Teknik direktörümüz Sayın Samet Aybaba istifasını yönetimimize bildirmiş ve yönetim kurulumuz tarafından istifası kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Haber: Yavuz Yıkılmaz