Gündem
Giriş Tarihi : 20-09-2020 17:25   Güncelleme : 20-09-2020 17:28

Sahte Bilezik satışı patladı

Altın fiyatları iyice cep yakmaya başladı. Altın bilezik alacak kişiler çareyi sahte bilezik almakta buldu. Sahte altın bilezik fiyatı

Sahte Bilezik satışı patladı

Türk lirası iyice değer kaybetmeye devam ediyor. Bir yandan Dolar ile Avro, bir yandan Altın her gün değer kazanırken, düğün yapacaklar kişiler sahte altın takılara büyük rağbet gösterir oldu.

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte düğün yapacak olan dar gelirli aileler, çareyi sahte altın takılarda buluyor. Bursa'da sayıları her gün artan taklit altın satıcılarının işleri açıldı. Altın fiyatlarının yüksek olmasından dolayı istenilen altınları alamayan vatandaşlar, 3 tane gerçek bilezik alırken, yanına 7 tane de taklit bilezik alıyor. Gerçeğinden ancak kuyumcuların ayırt ettiği taklit altın takılar vatandaşlar tarafından büyük rağbet görüyor.

Bursa'da bijutericilik yapan Sarıbey Bakış, "Altın fiyatları yükselince vatandaşlar sahte takılara yöneldi. Bilhassa düğün yapacaklar çok geliyor. 3 tane gerçek bilezik alıp yanına da 7 tane sahte bilezik alıyorlar. Bu sahte takıları gerçeğinden ayırt etmek zor, ancak kuyumcular ayırt eder. Böyle olunca vatandaşlar tarafından talep görüyor. Fiyatları da uygun. Bilezikleri 15 ila 40 lira arasında satıyoruz. Kolyelerin fiyatı da 20 ila 50 lira arasında değişiyor" dedi.