Spor
Giriş Tarihi : 01-05-2020 09:58   Güncelleme : 01-05-2020 10:18

Sahasız salonsuz ilçe kalmayacak

Kayseri Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, 2020 yılı içerisinde futbol sahası ve spor salonu olmayan ilçenin kalmaması için çabalayacaklarını söyledi. Argıncık Stadı yenilenecek. Develi Stadı tribünü büyüyecek. Sarız ve Pınarbaşı için stat gündemde

Sahasız salonsuz ilçe kalmayacak

2019 yılında hedefledikleri bir çok çalışmayı başarıyla tamamladıklarını ifade eden Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, 2020 yılında da önemli hamleler yapılacağını söyledi. Murat Eskici, 2020 yılında spor salonu olmayan, futbol sahası olmayan ilçe kalmayacağını dile getirdi.

Daha iyisi için..
Covid19 salgını yüzünden 2020 yılı ilk yarısı için sportif faaliyetler içerisinde bulunamayan Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğü, 2019 yılı için hedeflediği bir çok noktaya da ulaştı. Konu ile ilgili haber merkezimize açıklama yapan Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, "Sportif faaliyetler elbette bitmek tükenmek bilmiyor. 2019 yılında güzel şeyler yapıldı. Futbol ve diğer branşlarda şehir olarak çok iyi durumdayız. Hedeflerimize de ulaştık tabii ki. Ulaştığımız gibi daha iyisini yapmak için çalışan bir ekip var. Okullardaki tüm sportif faaliyetlerin mimari beden eğitimi öğretmenlerimiz. Onlar orada üretiyorlar, onlar orada buluyorlar, onlar bizim antrenörlerimiz ile beraber çalışıyorlar. Hedeflerimizin hepsini tutturduk. Ama hiç birini tek başımıza yapmadık. Kayseri’de gerek Milli Eğitim Müdürlüğü gerek diğer kamu kurum kuruluşları ile tüm spor adamları ve spora katkı sağlaya herkes ile yaptık" dedi.

2020 planları
2020 yılı için hedef ve planlama arasında bazı statlarda iyileştirmeye gidileceğini de söyleyen Murat Eskici, "Argıncık Stadı'nın zemininin değiştirilmesi gündemde. Bunun için gereken yapılacak. 2020 yılında inşallah Kayseri için büyük yatırım yapılacak. Argıncık zemini de bu çalışmalar içerisinde olacak. Gençlik ve Spor Bakanımıza arzettim. Develi Stadı yapılırken 500 kişilik tribün yaptırmıştık. Bunun yetersiz olduğunu gördük. Kapasiteyi 1000'e çıkaracağız. Bütün statlarda scorboard da olacak" diye konuştu.

Pınarbaşı ve Sarız
Gençlik Spor İl Müdürü Eskici, "Benim hayallerimden birisi de sahasız, salonsuz ilçe kalmaması idi. Hamdolsun büyük bir çoğunluğu tamamlandı. Sadece 2 ilçemiz kaldı Sarız ve Pınarbaşı. Sarız'da arsa problemi var. Sahanın olduğu yer havalar ısınınca su altında kalıyor. Su birikintisi oluşuyor. O nedenle o DSİ tesis yapılmasını uygun görmüyor. Sorun çözüldüğü zaman Sarız'a da saha yapılacak. Bakan beye de bu durumu arz ettik. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız da konudan haberdar. 2020 yatırım planına alınırsa bütün ilçelerde tesisimiz olacak. Pınarbaşı ve Sarız'a yeni tesis gelecek. Sarıoğlan ilçesi de toprak sahadan kurtulacak" açıklamalarında bulundu.