Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 16:26   Güncelleme : 28-08-2020 16:51

Sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç sağlık çalışanlarının özel halk otobüsleri ve ilçeler dahil toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabileceklerini açıkladı.

Sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz

Covid-19 döneminde zorlu mücadele veren sağlık çalışanları için Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç özel halk otobüsleri ve ilçeler dahil olmakla toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olacak. 

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için herkese büyük sorumluluk düştüğünü söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Salgınla mücadele kapsamında en büyük fedakarlığı sağlık çalışanlarımız gösterdi ve gösteriyor. Bu süreçte onların işlerini kolaylaştırmak hepimizin görevi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu taşıma araçlarından, özel halk otobüsleri ve ilçeler dahil 2020 yılı sonuna kadar sağlık çalışanlarımız ücretsiz faydalanabilecekler. Sağlıklı günlere ulaşmak için hem belediye olarak büyük gayret göstereceğiz hem de sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya ve omuz vermeye devam edeceğiz. Ayrıca Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına da dikkat edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı raylı sistem ve belediye otobüslerinden faydalanmak isteyen sağlık çalışanları kimliklerini göstererek ile halk otobüslerinden ilçeler dahil ücretsiz yararlanabilir.