Sağlık
Giriş Tarihi : 10-12-2018 18:01   Güncelleme : 10-12-2018 18:07

Sağlam bir ilişki kurmak için

Sağlam ilişkinin şartları. Sağlam ilişki nasıl olur. Mutlu ve sağlıklı bir ilişkiye nasıl ulaşılır

Sağlam bir ilişki kurmak için

Günümüzde beraberliğinin sürdüren birçok insanın problemleri vardır. Bunların çoğu kişinin partnerinden değil kendisinden kaynaklanmalıdır. Problemler çoğunlukla terkedilme ve aldatılma korkusu yaşayan taraf yüzünden sarsılmaktadır.

Çünkü kişi partnerinin kendisini aldatacağını veya terk edeceğini kendi dünyasında düşünerek gerçekte de öyleymiş gibi hisseder ve sürekli ona sorular sormaya, kısıtlamalara ve tartışmalar çıkarmaya başlar. Bu durum ilişkiyi içinden daha da çıkılmaz bir hale sokacaktır. Eğer sağlam, güçlü bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz kurullara uyun.  

Sağlıklı ilişki için
Çoğu insanın hallerinde sağlıklı ve mutlu bir ilişki yaşamak vardır. Mutlu ve sağlıklı ilişkiye sahip olmanın elbette bazı kuralları vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

Kıyaslama yapmayın
Kurduğunuz ilişkide partnerinizi bir başkası ile kıyaslamayın. Özelliklede bunu ona asla hissettirmeyin. Çünkü bu kendisinin size karşı yetersiz olduğunu düşündürür, onu yeterince sevmediğinizi ve onunla mutlu olmadığınızı düşündürür. Bir başkasının ilişkisine imrenerek zaman kaybetmek yerine ilişkinizi imrenilecek düzeye getirmeye çalışın.
Sevdiğiniz kişinin sevdiği şeyleri araştırın ve onunla birlikte o aktiviteleri yaparken eğlenmeye çalışın. Bu hem size hem partnerinize pozitiflik katacaktır. Günün yorgunluğunu ve stresini beraber eğlenerek geçirdiğiniz takdirde ilişkiniz daha da iyi olacaktır.

Arkadaş olun
Onunla sadece sevgili veya karı-koca gibi yaşamayın. Gerektiğinde onunla arkadaş olun. Bir sıkıntısı olduğunda bunu size rahatlıkla anlatabilmesini sağlayın. Canını sıkan olaylara gereksizmiş gibi davranmayın gerekirse onunla birlikte sizde ağlayın, sinirlendiği olaylara onunla birlikte sizde sinirlenin ki kendisini anladığınızı bilsin.

Önemseyin
Alacağınız bir kararda ona danışın. Fikirlerini merak edin ve sorun. Fikirleriniz, zevk ve tercihleriniz uyuşmasa bile ona değer verdiğinizi hissettirin. Böylece sağlıklı bir ilişki için sağlam bir temel oluşturmuş olacaksınız.

Sorgulamayın
Partnerinizin geçmişini sorgulamayı bırakın. Geçmişte yaşadığı ilişkileri sizi etkilemeyecektir. Siz partnerinizin geçmiş yaşantısındaki kişi ile kendinizi kıyaslamayın.

Bunaltmayın
İlişkinizde ki insanı bunaltmayın. Ona sürekli sorular sorarak sıkıştırmayın kendisini yalancı durumunda hissetmesine sebep olmayın. Örneğin, ona gününün nasıl geçtiğini soracaksanız bunu kıskançlık için sormayın sohbet etmek için sorun. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA