Gündem
Giriş Tarihi : 30-05-2020 18:45   Güncelleme : 30-05-2020 18:52

Rize Çayeli Kadın Cinayeti

Yine bir kadın cinayeti yaşandı. Bu kez Rize Çayeli ilçesinde oldu. Hasan Çerman, eşi Rukiye Çerman'ı defalarca bıçaklayarak öldürdü.

Rize Çayeli Kadın Cinayeti

Türkiye'de kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Her gün, her saat "Kadına Şiddete Hayır" sloğanları atılsa da, toplumsal mesaj verilse de, ne kadına zulüm ne de kadın cinayeti bitiyor. Bu kez Rize'nin Çayeli ilçesinde kadın cinayeti yaşandı.

Ekmek bıçağıyla..
Rize'nin Çayeli ilçesi Madenli Beldesinde cereyan eden olayda, 53 yaşındaki Hasan Çerman, kendisinden 1 yaş küçük eşini defalarca bıçaklayarak hayatına son verdi. Madenli beldesinin Yenimahalle mahallesinde yaşayan Hasan ile Rukiye Çerman çifti tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine mutfaktan ekmek bıçağını alan 53 yaşındaki Hasan Çerman, 52 yaşındaki eşi Rukiye Çerman'ı 3 yerinden bıçakladı.

Teslim oldu
Olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmak istenen kadın, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken, katil Hasan Çerman ise olay yerine gelen Jandarma ekiplerine teslim oldu. Rukiye Çerman'ın cansız bedeni ise Rize Adli Tıp Kurumuna gönderildi.