Gündem
Giriş Tarihi : 16-02-2021 18:25   Güncelleme : 16-02-2021 18:25

Rize - Artvin Havalimanı Ne Zaman Bitiyor? Bakan Açıkladı! Karaismailoğlu Müjdeyi Verdi!

Rize - Artvin Havalimanı Ne Zaman Bitiyor? Bakan Açıkladı! Karaismailoğlu Müjdeyi Verdi!

Kayseritempo.org - Rize - Artvin Havalimanı Ne Zaman Bitiyor? Bakan Açıkladı! Karaismailoğlu Müjdeyi Verdi! Türkiyenin en önemli projelerinden bir tanesi olan havalimanı ne zaman açılacak? Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu hangi tarihi gösterdi açılış için? Rize - Artvin Havalimanında son durum ne  Rize- Artvin Havalimanı ne zaman bitiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğu Karadeniz bölgesi seyehatlerine devam ediyor. Bu geziler sırasında yapılmakta olan çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanı Sayın Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Havalimanını yerinde ziyaret edip incelemelerde bulundu. Ulaştırma Bakanın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarda ‘ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile dünyanın sayılı yapılarından biri olcak olan deniz üstüne yapılcak Rize-Artvin Havalimanın yapıyı incelediklerini söyledi. Bakan yapının %70 oranında tamamladığını ve bu yapının dünyanın sayılı mühendislik örneklerinden biri olduğunu yineledi. Havalimanı yaklaşık olarak 3 miyon yolcu kapasiteli bir havalimanı olacak. Yapımın bitimiyle karadenizin turizm açısından çok faydalanacağını müjdesini de verdi.


Rize- Artvin Havalimanı Ne Zaman Bitiyor? 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan sayın Bakan Karaismailoğlu, Karadeniz bölgemizde tamamlayacağımız yapı ile dünyanın en büyük mühendislik yapılarından bir tanesi olacağını belirtti. ‘ Karadeniz için çok büyük turizm kaynağı olacak olan Rize- Artvin Havalimanı %70 tamamlanmış olmakla beraber yıl sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi. Havalimanı yıl sonuna kadar tamamlanıyor.