DOLAR %
EURO %
ALTIN 461,101,52%
BITCOIN 488806-3,47%
Kayseri
20°

PARÇALI BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Red Hat OpenShift, AWS’ye ulaştı

Red Hat OpenShift, AWS’ye ulaştı

ABONE OL
26 Mart 2021 05:19
Red Hat OpenShift, AWS’ye ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseritempo.org – Şirket, AWS’de Red Hat Açık Vardiya Hizmeti’nin (ROSA) kullanıma sunulduğunu duyurduğundan, bulut bilişim hizmetini kullanarak kapsayıcıları dağıtmak söz konusu olduğunda AWS müşterileri artık yeni bir seçeneğe sahip.

ROSA, müşterilere hem AWS hem de Red Hat’tan ortak destekle tam olarak yönetilen bir OpenShift hizmeti sağlar. Hizmet ayrıca küme oluşturma için entegre bir AWS deneyimine, tüketime dayalı bir faturalama modeline ve AWS dağıtımları için tek bir faturaya sahiptir.

AWS, müşterilerinin mevcut dağıtımlarının bir kısmını veya tamamını AWS’ye taşımaları için hızlı ve kolay bir yola sahip olmalarını sağlamak için Red Hat ile ortaklaşa yeni hizmetini oluşturdu.

Red Hat OpenShift’e zaten aşina olanlar için, AWS dağıtımları için standart API’leri ve mevcut Red Hat OpenShift araçlarını kullanarak uygulama geliştirme süreçlerini hızlandırabilirler. Aynı zamanda, çevikliği ve ölçeklenebilirliği iyileştirmek için AWS işlem, veritabanı, analitik, makine öğrenimi, ağ iletişimi, mobil ve diğer hizmetlerden de yararlanabilecekler.

AWS’de Red Hat OpenShift Hizmeti

2008’den beri Red Hat ve AWS, kuruluşların Red Hat Enterprise Linux’u AWS üzerinde çalıştırmasını kolaylaştırmak için birlikte çalışmaktadır. Ancak artık müşteriler, Red Hat OpenShift lisansını AWS aracılığıyla edinebilecek ve yönetilen OpenShift kümelerini hesaplarından dağıtabilecek.

Geliştiriciler, OpenShift Hizmet Kataloğu ve AWS Hizmet Aracısı’ndan yararlanarak diğer AWS hizmetlerine bağlı uygulamaları kolayca dağıtabilir. AWS Service Broker, kullanıcıların hizmetleri yerel bildirimler ve OpenShift Konsolu kullanarak dağıtmasına olanak tanıyan bir ara katman sağlar ve ayrıca Amazon Relational Database Service (Amazon RDS), Amazon EMR, Amazon DynamoDB, Amazon Simple Storage gibi AWS hizmetlerinin bir alt kümesini destekler. Hizmet (Amazon S3) ve Amazon Simple Queue Service (Amazon SQS).

ROSA müşterileri hem saatlik, kullandıkça öde modeli veya yıllık taahhütler arasından seçim yapabilir ve hizmetin fiyatlandırma sayfasında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

AWS’de Red Hat Açık Vardiya Hizmeti şu anda Asya Pasifik (Tokyo), Asya Pasifik (Seul), Asya Pasifik (Mumbai), Asya Pasifik (Singapur), Asya Pasifik (Sidney), Kanada (Orta ), Avrupa (Frankfurt), Avrupa (Stockholm), Avrupa (İrlanda), Avrupa (Londra), Avrupa (Paris), Güney Amerika (São Paulo), ABD Doğu (K.Virginia), ABD Doğu (Ohio), ABD Batı (K. California) ve ABD Batı (Oregon).

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP