Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2020 18:04

Recep Bağlamış Gazeteciler Gününü kutladı

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir açıklama yaptı

Recep Bağlamış Gazeteciler Gününü kutladı

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında, “Dünya’nın birçok yerinde meydana gelen olaylardan, tarımdan, siyasetten, spordan ekonomiden, doğal afetlerden, trafik kazalarından ve savaşlardan haberdar olmamızı sağlayan gazeteciler, muhabirler hatta ilgili yayın organının her ferdi kamuoyunu aydınlatma haberdar etme ve bilgilendirme amacıyla her gün onlarca tehlikeyi göze alarak haber peşinde koşmaktadırlar. Haber niteliği taşıyan olayların peşinde koşarken sadece kamuoyunun bilgi alma hakkını temin etmezler. Gazeteciler ayını zamanda demokrasinin gelişimini, olgunlaşmasını, toplumsal bir denetim mekanizmasının oluşmasını da sağlarlar" dedi.

Başkan Bağlamış, “Çok zor şartlarda görev yapan basın mensuplarımızın tespit ve önerilerini her zaman değerli buluyor ve önemsiyoruz. Çünkü onların da bizlerin de aynı amaca hizmet ettiğini düşünüyoruz” dedi.

İlimizin her alanda çok daha gelişmiş bir İl olması için ortak aklı önemsediklerini ve bu anlamda basının görüşlerine her zaman ihtiyaç duyduklarını da dile getiren Başkan Bağlamış, "Kayseri’nin gelişmesinde de Kayseri basınının önemli bir rolü olduğunu unutmamak gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerini yaparken bu yolda can vermiş basın mensubu emekçilerimizi bu önemli günde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.