Kayserispor
Giriş Tarihi : 17-05-2020 09:46   Güncelleme : 17-05-2020 09:46

Prosinecki'den TFF yorumu

Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Robert Prosinecki, Covid19 virüs salgını gölgesinde Futbol Federasyonu'nun kararını değerlendirdi

Prosinecki'den TFF yorumu

Süper Lig'in 26 haftalık bölümünü 18. sırada tamamlayan ve sezonun son 8 maçına Haziran ayından itibaren çıkacak olan Hes Kablo Kayserispor, çalışmalarını sürdürüyor. Tesislerde teknik direktör Robert Prosinecki nezaretinde çalışan sarı kırmızılı futbolcular, 12 Haziran'da başlayacak maçlar için form tutmaya çalışıyor. Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Robert Prosinecki, Covid19 virüs salgını gölgesinde maçlara hazırlanmanın zor bir durum olduğunu ifade etti.

"Rahat değiliz"
Futbolcularını maça hazır hale getirmenin Coronavirüs salgınının devam ettiği şu günlerde son derece zor olduğunu dile getiren Kayserispor teknik direktörü Robert Prosinecki, "Elbette işimizi yapıyoruz. Ancak sağlık, futbolun ötesinde bir durum. Tüm tedbirleri alarak çalışıyoruz. Ama rahat değiliz. Tedirginlik var. Herkesin psikolojisi aynı olmayabilir. Zor bir süreç yaşanıyor" dedi.

TFF'nin kararı
Hırvat teknik adam, "Dilerim bu virüs salgını bir an önce biter. Eskisi gibi olmasa da hayat normale dönebilir. Avrupa'da da futbol yeniden başlıyor. Türkiye'de de Futbol Federasyonu bir karar aldı. 12 Haziran erken bir tarih gibi görünüyor. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak 12 Haziran tarihine kadar hazır hale gelmek güç. Ama bu karara uymamız gerekiyor. Sağlık tedbirleri altında işimizi en iyi şekilde yapıp maçlara hazırlanacağız. Şimdilik bunu yapıyoruz" cümleleri kurdu.

Haber: Halil Köktaş